Zavrieť

Porady

stravne listky na konci roku

Dobry den,
kupil som na konci roku 2008 40ks stravnych listkov. Do roku 2008 si vsak mozem dat len 10 listkov. Mozem si tych zvysnych 30 dat ako VOZD v roku 2009 ked som to zaplatil este v roku 2008?
Dakujem
Usporiadat
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
fmato Pozri príspevok
Dobry den,
kupil som na konci roku 2008 40ks stravnych listkov. Do roku 2008 si vsak mozem dat len 10 listkov. Mozem si tych zvysnych 30 dat ako VOZD v roku 2009 ked som to zaplatil este v roku 2008?
Dakujem
Usudzujem, že účtuješ v JÚ, tam si musíš dať do VOZD celých 40 stravných poukážok v roku 2008, ale pri inventúre tieto uvedieš ako ceniny v zásobách, teda navýši sa ti o to majetok.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
ondrejvla Pozri príspevok
Usudzujem, že účtuješ v JÚ, tam si musíš dať do VOZD celých 40 stravných poukážok v roku 2008, ale pri inventúre tieto uvedieš ako ceniny v zásobách, teda navýši sa ti o to majetok.
prečo?

§19 zákona o dani z príjmu:
p) stravné vynaložené daňovníkom s príjmami podľa § 6 ods. 1 a 2 za každý odpracovaný deň v kalendárnom roku, najviac v rozsahu a vo výške ustanovených na kalendárny deň pre časové pásmo 5 až 12 hodín podľa osobitného predpisu, 87) ak daňovníkovi súčasne nevzniká nárok na príspevok na stravovanie podľa osobitného predpisu89) v súvislosti s výkonom závislej činnosti, alebo daňovník neuplatňuje výdavky (náklady) na stravovanie podľa písmena e),
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Napadlo ma, že kedy minie (minul) tie SL, v akej hodnote / mene bolo to množstvo zakúpené? Akosi sa neviem s tým stotožniť v tomto momente
0 0
fmato fmato

fmato je offline (nepripojený) fmato

no, logicky VOZD v roku 2008 by malo byt len tych 10, co som mohol minut do konca roka 2008. ale neviem co s tymi zvysnymi.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

fmato Pozri príspevok
no, logicky VOZD v roku 2008 by malo byt len tych 10, co som mohol minut do konca roka 2008. ale neviem co s tymi zvysnymi.
Zvyšné stravné lístky sa Ti dostanú do nákladov v roku 2009, keď ich aj použiješ.
0 0
fmato fmato

fmato je offline (nepripojený) fmato

KvetkaK Pozri príspevok
Zvyšné stravné lístky sa Ti dostanú do nákladov v roku 2009, keď ich aj použiješ.
takze, 10listkov bude VOZD v roku 2008 a zvysnych 30 si dam ako uhradu -VOZD v roku 2009? (aj ked som to uhradil uz v roku 2008?)
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

fmato Pozri príspevok
takze, 10listkov bude VOZD v roku 2008 a zvysnych 30 si dam ako uhradu -VOZD v roku 2009? (aj ked som to uhradil uz v roku 2008?)
Nie tak. Úhradu musíš zaúčtovať vtedy, kedy skutočne boli zaplatené str.lístky. Nákup str.lístkov si daj ako výdavok neovpl.ZD a potom na konci roka int.dokladom dáš 10ks lístkov do nákladov. A v roku 2009 to tiež vyriešiš cez interný doklad a tých zvyšných 30ks lístkov si uplatníš v nákladoch.
0 0
fmato fmato

fmato je offline (nepripojený) fmato

aha, uz v tom mam jasno. dakujem pekne
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Ja v tom ešte stále jasno nemám. SL zakúpené v r.2008 boli v SK? Ako nimi platil po 16.1.09? Alebo boli už pre hodnotu v € a ako nimi potom platil v starom roku?Prepáčte ak nerozumiem veci.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Paula Pozri príspevok
Ja v tom ešte stále jasno nemám. SL zakúpené v r.2008 boli v SK? Ako nimi platil po 16.1.09? Alebo boli už pre hodnotu v € a ako nimi potom platil v starom roku?Prepáčte ak nerozumiem veci.
My vo firme sme tiež nakúpili stravné lístky (poukážky) v starom roku a zostalo nám aj do nového. Boli nakúpené síce v SKK ale je na nich uvedená hodnota aj v EUR a sú na rok 2009. Takže stále sa môžu používať.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Tomu s tým uvedením v oboch menách rozumiem, iba som netušila, že sa dali tie isté používať aj po 16.1.09
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Paula Pozri príspevok
Tomu s tým uvedením v oboch menách rozumiem, iba som netušila, že sa dali tie isté používať aj po 16.1.09
My ich stále ešte aj používame.
0 0
fmato fmato

fmato je offline (nepripojený) fmato

Paula Pozri príspevok
Tomu s tým uvedením v oboch menách rozumiem, iba som netušila, že sa dali tie isté používať aj po 16.1.09
ku koncu roka normalne predavali listky s napisom 2009 a cena uvedena v 2 menach a tie mozes pouzivat cely rok 2009.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Aj o ten nápis 2009 mi išlo
0 0
fmato fmato

fmato je offline (nepripojený) fmato

KvetkaK Pozri príspevok
Nie tak. Úhradu musíš zaúčtovať vtedy, kedy skutočne boli zaplatené str.lístky. Nákup str.lístkov si daj ako výdavok neovpl.ZD a potom na konci roka int.dokladom dáš 10ks lístkov do nákladov. A v roku 2009 to tiež vyriešiš cez interný doklad a tých zvyšných 30ks lístkov si uplatníš v nákladoch.
Uctujem v Alfe. Urobil som ako si mi povedal. Dal som uhradu celej fa (4153 Sk) ako ucel "iny neovplyvnujuci dan z prijmu" a potom na konci roku som dal uhradu internym dokladom tych 10 listkov (1213 Sk) ako prevadzkovu reziu. Avsak v penaznom denniku sa mi pri fakture objavilo uhradene 5366 Sk (4153+1213)... Robim dobre co robim?
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

fmato Pozri príspevok
Uctujem v Alfe. Urobil som ako si mi povedal. Dal som uhradu celej fa (4153 Sk) ako ucel "iny neovplyvnujuci dan z prijmu" a potom na konci roku som dal uhradu internym dokladom tych 10 listkov (1213 Sk) ako prevadzkovu reziu. Avsak v penaznom denniku sa mi pri fakture objavilo uhradene 5366 Sk (4153+1213)... Robim dobre co robim?
Nie, robíš chybu. Keď účtuješ interný doklad, tak to už nedávaš ako úhradu ale len prehodíš výdavok do prevádzkovej réžie z výdavkovkov neovpl.ZD. Prevádzkovú réžiu dáš plusom a výdavok neovpl.ZD mínusom.
0 0
fmato fmato

fmato je offline (nepripojený) fmato

KvetkaK Pozri príspevok
Nie, robíš chybu. Keď účtuješ interný doklad, tak to už nedávaš ako úhradu ale len prehodíš výdavok do prevádzkovej réžie z výdavkovkov neovpl.ZD. Prevádzkovú réžiu dáš plusom a výdavok neovpl.ZD mínusom.
polovici odpovedi som myslim porozumel ale nechapem tomu ze prevadzkovu reziu plusom a VOZD minusom...

takze pouzijem vlastne dva interne doklady? jeden vydavkovy +1213 za tych 10 listkov a druhy vydavkovy +4153 za ten zvysok?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Tu klikni: http://www.porada.sk/950798-post13.html

sú tam všetky možnosti v Alfe
0 0
fmato fmato

fmato je offline (nepripojený) fmato

Muška Pozri príspevok
Tu klikni: http://www.porada.sk/950798-post13.html

sú tam všetky možnosti v Alfe
aha, to je celkom zaujimave, dakujem. Avsak aj tak by ma zaujimalo ako sa to riesi ce interny doklad..
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

...ale ,veď v tých príkladoch nepoužívaš interný doklad
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať