Zavrieť

Porady

Dopravna nehoda - zapozicanie auta

Dobry den, chcem sa spytat - mal som dopravnu nehodu v ktorej som ako poskodeny (nie moja vina) a auto ide do servisu, lenze auto nutne potrebujem a tak mi ostava len pozicat si nejake s pozicovne. Kto hradi poplatok za pozicanie auta?? Ja?? Vinnik?? Poistovna??

Dik za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Mám rovnakú skúsenosť spred dvoch rokov. Zaplatíš to samozrejme ty a potom si to vymáhaš u poisťovni. Prenájom vozidla si dávaš do nákladov, pričom nemôžeš uplatniť dph, pokiaľ sa jedná o prenájom osobného vozidla. Po druhé, poisťovňa ti zaplatí len časť z tej sumy, pretože sa jedná aj o amortizáciu vozidla....+ iné prkotiny.....no a tie ich tabuľky....no, comment .

    Všetko cvakáš najprv TY (prenájom, oprava vozidla) a potom si to vymáhaš u poisťovni ! Aspoň my sme mali takú "úžasnú" skúsenosť.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Je zaujimave, ze len u nas takto funguju poistovne. Su poslednym ostrovcekom socializmu u nas.

    Mna po revolucii (asi v r. 1993) v Nemecku naburali smetiari, ked sa nevedeli vpratat do uzkej ulicky. Mal som asi 5 rocnu Ladu. Jednanie s poistovnou bezporoblemove. Mohol som si auto nechat opravit kdekolvek v Europe. Tak som si ho nechal spravit vo Viedni. Za preliaceny zadny blatnik zaplatili horibilnu sumu, myslim ze to bolo okolo 20 tis Silingov, servis si tam myslim zapocital aj datum a cislo domu. Ale ja som neplatil ani nedoplacal nic, vsetko servisu zaplatila priamo poistovne.

    Dalej viem, ze ak naburate totalne, tak u nas to funguje tak, ze poistovna vam odrata cenu srotu. Skratka podla nich to ma hodnotu napr. 1,500 EUR, je uz vasa starost, aby ste to za to cenu na suciastky predali (co byva nerealne). V zahranici poistovna vyplati cele auto a srot sa stava jej majetkom, poistovna ho potom preda na srotovisko.
    misomiso Pozri príspevok
    Je zaujimave, ze len u nas takto funguju poistovne. Su poslednym ostrovcekom socializmu u nas.

    Mna po revolucii (asi v r. 1993) v Nemecku naburali smetiari, ked sa nevedeli vpratat do uzkej ulicky. Mal som asi 5 rocnu Ladu. Jednanie s poistovnou bezporoblemove. Mohol som si auto nechat opravit kdekolvek v Europe. Tak som si ho nechal spravit vo Viedni. Za preliaceny zadny blatnik zaplatili horibilnu sumu, myslim ze to bolo okolo 20 tis Silingov, servis si tam myslim zapocital aj datum a cislo domu. Ale ja som neplatil ani nedoplacal nic, vsetko servisu zaplatila priamo poistovne.

    Dalej viem, ze ak naburate totalne, tak u nas to funguje tak, ze poistovna vam odrata cenu srotu. Skratka podla nich to ma hodnotu napr. 1,500 EUR, je uz vasa starost, aby ste to za to cenu na suciastky predali (co byva nerealne). V zahranici poistovna vyplati cele auto a srot sa stava jej majetkom, poistovna ho potom preda na srotovisko.
    parada dnes by si asi tak nepochodil

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    johnyfly1 Pozri príspevok
    parada dnes by si asi tak nepochodil
    Preco by som nepochodil? Ja som asi zabudol napisat, ze islo o vztah s nemeckou poistovnou. Skodu platila z titulu PZP toho smetiarskeho auta. Ja som nikdy ziadnu havarijnu poistku nemal.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    johnyfly1 Pozri príspevok
    Dobry den, chcem sa spytat - mal som dopravnu nehodu v ktorej som ako poskodeny (nie moja vina) a auto ide do servisu, lenze auto nutne potrebujem a tak mi ostava len pozicat si nejake s pozicovne. Kto hradi poplatok za pozicanie auta?? Ja?? Vinnik?? Poistovna??

    Dik za odpoved
    Ak nemáš to požičanie auta pripoistené v kasku poistení, tak nemáš nárok na úhradu týchto trov ani z poisťovne, ani od vinníka- musíš si to riešiť a zaplatiť sám.

    Dopravna nehoda - zapozicanie auta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.