Zavrieť

Porady

Chýba mi doklad

Dobrý deň,
viete mi prosím niekto poradiť, kontrolujem si účtovníctvo za minulý rok a zistila som , že vo výpise účtu mám úhradu dodavatelovi ale chýba mi k nej doklad, neviem však akému dodávateľovi.
Stretol sa už niekto s takým niečím? Ako to zaúčtovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Keďže nevieš zistiť ani podľa čísla účtu ktorému dodávateľoviá ste uvedenú platbu zaplatili, ja osobne by som tú sumu preúčtovala do VNZD.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Dadenka Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    viete mi prosím niekto poradiť, kontrolujem si účtovníctvo za minulý rok a zistila som , že vo výpise účtu mám úhradu dodavatelovi ale chýba mi k nej doklad, neviem však akému dodávateľovi.
    Stretol sa už niekto s takým niečím? Ako to zaúčtovať?
    Nestretla som sa s tým ešte , to sa priznám .
    Zrejme nebudete mať v poriadku ani Knihu záväzkov , nakoľko podľa sumy by sa to dalo zistiť .

    Skúste to pozrieť cez Knihu záväzkov podľa sumy a prípadne ak zistíte dodávateľa , tak ho požiadajte o opis FA .Súčasne si overte u dodávateľa dátum pripísania platby na jeho účet.

    jajko50 je offline (nepripojený) jajko50

    jajko50
    stáva sa to napr. pri účtovaní dákeho obchodíku, že má v tom majiteľ riadny neporiadok-- v evidencii dodávateľov mám preto vyplnenú aj kolonku s číslom účtu a tak sa to najlepšie nájde. Ak ale faktúra nie je a nedá sa to zisťiť, tak len tak ako sa píše v príspevku vyžšie VNZD.

    Dadenka je offline (nepripojený) Dadenka

    Dadenka
    Ved práve, je v tom neporiadok, nakolko robím spätne účtovníctvo za celý rok, to znamená že aj knihu záväzkov si robím teraz. Už sa asi veľmi ťažko dostanem k tomu dokladu, skúšala som to aj podla čísla účtu ale nezistila som to , tak to skúsím teda dať do VNZD.
    Každopádne ďakujem všetkým za odpoveď.
    Pekný deň.
    Dada

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Dadenka Pozri príspevok
    Ved práve, je v tom neporiadok, nakolko robím spätne účtovníctvo za celý rok, to znamená že aj knihu záväzkov si robím teraz. Už sa asi veľmi ťažko dostanem k tomu dokladu, skúšala som to aj podla čísla účtu ale nezistila som to , tak to skúsím teda dať do VNZD.
    Každopádne ďakujem všetkým za odpoveď.
    Pekný deň.
    Dada
    V tom prípade skutočne to bude ako VNZD .

    m.urbanova je offline (nepripojený) m.urbanova

    m.urbanova
    Dobrý večer, mám takú otázočku, nákup materiálu v hotovosti z poľska Bola vystavená len fa bez dph, pokladničný doklad nevystavili.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    m.urbanova Pozri príspevok
    Dobrý večer, mám takú otázočku, nákup materiálu v hotovosti z poľska Bola vystavená len fa bez dph, pokladničný doklad nevystavili.


    Hm, Poliak hodí faktúru (ak vôbec si jeden exemplár pre seba urobil) do koša a príjem si neprizná . A kto bol tak šikovný, že dal peniažky z ruky bez príjmového dokladu?

    m.urbanova je offline (nepripojený) m.urbanova

    m.urbanova
    z odpovede mám za to, že fa sa zaeviduje do záväzkov, urobí sa samozdanenie, a úhrada v PD nebude zaúčtovaná?

    mekelek je offline (nepripojený) mekelek

    mekelek
    m.urbanova Pozri príspevok
    Dobrý večer, mám takú otázočku, nákup materiálu v hotovosti z poľska Bola vystavená len fa bez dph, pokladničný doklad nevystavili.
    Na fa nie je poznámka: ZAPLATENÉ V HOTOVOSTI ?
    Ja som tak mala na fa z Poľska aj s razítkom a podpisom.

    m.urbanova je offline (nepripojený) m.urbanova

    m.urbanova
    pozerám na to, sú tam len údaje firiem odb., dodáv., číslo fa., total suma bez dph, podpisy bez pečiatky, to je všetko
    Naposledy upravil m.urbanova : 14.06.09 at 19:00 Dôvod: preklep

    mekelek je offline (nepripojený) mekelek

    mekelek
    m.urbanova Pozri príspevok
    z odpovede mám za to, že fa sa zaeviduje do záväzkov, urobí sa samozdanenie, a úhrada v PD nebude zaúčtovaná?
    Ak úhrada nebude zaúčtovaná, zostane záväzok. Ja by som zaúčtovala v PD:
    úhrada záväzku, ale VNZD. Však peniaze boli vyplatené z pokladne, aj materiál máte.

    Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

    Mária.K.
    m.urbanova Pozri príspevok
    Dobrý večer, mám takú otázočku, nákup materiálu v hotovosti z poľska Bola vystavená len fa bez dph, pokladničný doklad nevystavili.
    Poliaci nezvyknú vystavovať príjmové doklady, ak je faktúra uhradená v hotovosti. Zvyknú napísať na faktúru, že je uhradená v hotovosti. napr. "sposob zaplaty gotówka", alebo len "zaplacono", prípadne niečo podobné.

    m.urbanova je offline (nepripojený) m.urbanova

    m.urbanova
    Ďakujem za všetky vaše príspevky a ochotu poradiť. Bola som informovaná, že tento týždeň majú prísť obch. partneri z Poľska, takže si firma ma dodatočne dať potvrdiť fa pečiatkou alebo nejakým dodatkom zaplacono gotowka? Potom môžem tu fa zaúčtovať len do PD ako VOZD?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.