Zavrieť

Porady

skladová evidencia

Pekný deň všetkým,
veľmi pekne by som poprosila o radu.
Manžel zakladá s.r.o., ktorá sa bude venovať nákupu a predaju tovaru okrem iného ale nebude mať predajňu ani sklad objedná tovar z veľkoskladu na základe objednávky od nejakej obce a hneď ten tovar vyfakturuje a predá ďalej alebo ten tovar priamo doručí objednávateľovi veľkosklad len to pôjde cez manžela. Účtovať bude spôsobom B . Je potrebné robiť v takom prípade príjem a výdaj tovaru a viesť skladové karty? ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    erika_H je offline (nepripojený) erika_H

    erika_H
    Dobrý deň prosím Vás,ako mám zaúčtovať,keď k 31.12.2008 bol zistené fyzickou inventúrou schodok tovaru na sklade, ale iba v účtovníctve,tzn. že v skutočnosti chýbalo v skladovej evidencii cca 450 sk (teda bolo o 450 sk viac tovaru v skutočnosti,ako v účtovníctve)
    v predajni to vyriešili tak,že vystavili výdajku,príjemku,a rozdiel je to spomínané schodok v účtovníctve

    Ako to treba správne zaúčtovať?
    môže byť Príjemka 1000 Sk 132/648
    výdajka 650 Sk 648/132
    neviem či to mám správne...

    účet 582 by som použila,keby bol opačný prípad,tzn. keby fyzicky chýbal tovar na sklade....

    erika_H je offline (nepripojený) erika_H

    erika_H
    erika_H Pozri príspevok
    Dobrý deň prosím Vás,ako mám zaúčtovať,keď k 31.12.2008 bol zistené fyzickou inventúrou schodok tovaru na sklade, ale iba v účtovníctve,tzn. že v skutočnosti chýbalo v skladovej evidencii cca 450 sk (teda bolo o 450 sk viac tovaru v skutočnosti,ako v účtovníctve)
    v predajni to vyriešili tak,že vystavili výdajku,príjemku,a rozdiel je to spomínané schodok v účtovníctve

    Ako to treba správne zaúčtovať?
    môže byť Príjemka 1000 Sk 132/648
    výdajka 650 Sk 648/132
    neviem či to mám správne...

    účet 582 by som použila,keby bol opačný prípad,tzn. keby fyzicky chýbal tovar na sklade....
    posuvam

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.