Zavrieť

Porady

Dovolenka pri skrátenom úväzku

Poradí niekto?

Zamestnanec- učiteľ
úväzok - 0,05 cca 2 hodiny týždenne, deň výkonu práce určený na stredu
Ročná výmera dovolenky - 45 dní.

1. Na koľko dní dovolenky má nárok ročne?
Ja som to prepočítala mne to vychádza na 9 dní. Je to správne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Sabadka Pozri príspevok
    Poradí niekto?

    Zamestnanec- učiteľ
    úväzok - 0,05 cca 2 hodiny týždenne, deň výkonu práce určený na stredu
    Ročná výmera dovolenky - 45 dní.

    1. Na koľko dní dovolenky má nárok ročne?
    Ja som to prepočítala mne to vychádza na 9 dní. Je to správne?

    nie, nie je.

    nárok na dovolenku - 45 dní
    úväzok 2h./týždeň = 0,4 h. deň

    ak si bude vyberať dovolenku, tak mu to v softe nenahrávaj na dni, ale na hodiny.

    napr. ak neodpracuje tú stredu, tak má 2 h. dovolenky = 5 dní

    eby je offline (nepripojený) eby

    eby
    aj ja by som to tak rátala, 45 dní je 9 týždňov, aj on má vlastne 9 týždňov, ale keďže pracuje iba 1 deň v týždni, 1 deň dovolenky=5 dní.

    judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

    judita1971
    toto je metodický pokyn MŠ SR, ktorý je aj teraz zverejnený na stránke MŠ SR - materiály osobného úradu.

    eby je offline (nepripojený) eby

    eby
    judita1971 Pozri príspevok
    toto je metodický pokyn MŠ SR, ktorý je aj teraz zverejnený na stránke MŠ SR - materiály osobného úradu.
    Dík za materiál, hodí sa. Na základe toho je výpočet 9 dní správny. Pekný deň.

    Zimama je offline (nepripojený) Zimama

    Zimama
    Zdravím! Hľadám odpoveď na podobnú otázku u dvoch zamestnancov:
    A) Kolegyňa, ktorá u nás pracuje na plný úväzok, od 01.10.2010 bude robiť už len 2 dni v týždni. Na koľko dní dovolenky má v tomto kalendárnom roku nárok celkovo?
    Je správna takáto úvaha? : Za január - september má nárok na 9/12 z 30 = 22,5 dňa. Ostáva 7,5 dňa na október - december, ale z toho len 2/5, teda 3 dni. (3 dni mi vyjdú aj vtedy, keď to dosadím do vzorca z prílohy k príspevku od Judity1971). Celkovo má teda nárok na 25,5 dňa. ?????
    A ak by si k 1.októbru vyčerpala trebárs len 20 dní, ostáva jej stále ešte 2,5 dňa, aj keď od 01.10. už bude robiť na kratší úväzok? Teda ostáva jej celkovo 2,5 dňa + 3 dni?
    Alebo opačne - ak by k 01.10. mala vyčerpaných trebárs už 24 dní, ostáva jej do konca roka už len 1,5 dňa?
    Ďakujem za odpoveď! Zimama
    (Možno sa pýtam na samozrejmé veci, ale nie som mzdárka, len ako zástupkyňa riaditeľa mám na starosti dochádzku a zvyknem si veci overovať sama, preto by som to potrebovala vedieť...)

    Zimama je offline (nepripojený) Zimama

    Zimama
    Situáciu druhého kolegu som pre prehľadnosť umiestnila radšej samostatne:
    B) Kolega nastúpi do zamestnania od 01.10.2010 a bude pracovať 3 dni v týždni. Aký nárok na dovolenku bude mať on? Pri dosadení do "Juditkinho" vzorca pri základnom nároku 25 dní mi vyjde 3,75 dňa - to sa zaokrúhli na 4 dni alebo sa to berie doslovne 3,75?
    A vznikne mu vôbec nárok na dovolenku alebo len na "dovolenku za odpracované dni"? Či???????
    A keď u nás bude pracovať celý budúci rok, tak bude mať nárok na 15 dní dovolenky? (= 3/5 alebo 60% z 25)
    Prosím, poraďte mi... Zimama

    Dovolenka pri skrátenom úväzku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.