Zavrieť

Porady

Podpis študenta na dohode

Dobrý večer, chcela by som si ujasniť ako je to pri dohode o brigádnickej práci študentov alebo dohode o vykonaní práce .... ak uzatvorí túto dohodu študent, ktorý ešte nemá 18 rokov, môže ju podpísať a tiež vyhlásenie na NČ alebo musí podpísať zákonný zástupca - rodič.
Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jipro je offline (nepripojený) jipro

    jipro
    Ja keď vyhotovím DoBPŠ, tak na záver dám
    Zamestnávateľ:
    Zamestnanec:
    Zákonný zástupca:/matka,otec/
    Vyhlásenie si podpíše sám

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    Ja som dávala podpísať dohodu tiež zákonnému zástupcovi- rodičovi, ale aj vyhlásenie rodičovi a práve o to mi ide, pretože určitá nemenovaná firma, pre ktorú môj synovec odpracoval pár hodín dala všetko jemu podpísať a on chudák ani presne nevedel čo podpisuje a je z toho problém.
    Podľa dotyčnej firmy môže podpisovať aj študent, ktorý dovršil 16 rokov. Podľa mňa až dovršením 18. Takže neviem, usmernite ma, ak by ste mali niekde odvolávku na §, prosím prilepte, ďakujem krásne.

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    Pracovné podmienky mladistvých zamestnancov
    § 171
    Na začiatok

    (1) Zamestnávateľ je povinný utvárať priaznivé podmienky na všestranný rozvoj telesných a duševných schopností mladistvých zamestnancov aj osobitnou úpravou ich pracovných podmienok. Pri riešení dôležitých otázok týkajúcich
    sa mladistvých zamestnávateľ úzko spolupracuje so zákonnými zástupcami mladistvých.

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    A ešte prikladám:
    § 172
    Na začiatok

    Výpoveď daná mladistvému zamestnancovi i okamžité skončenie pracovného pomeru s mladistvým zamestnancom zo strany zamestnávateľa sa musia dať na vedomie aj jeho zákonnému zástupcovi. Ak pracovný pomer skončí mladistvý zamestnanec výpoveďou, okamžitým skončením pracovného pomeru, v skúšobnej dobe alebo ak sa má jeho pracovný pomer skončiť dohodou, je zamestnávateľ povinný vyžiadať si vyjadrenie zákonného zástupcu.

    § 173
    Na začiatok

    Zamestnávateľ môže zamestnávať mladistvých zamestnancov len prácami, ktoré sú primerané ich fyzickému a rozumovému rozvoju, neohrozujú ich mravnosť, a poskytuje im pri práci zvýšenú starostlivosť. To isté platí aj pre školy a občianske združenia podľa osobitného predpisu, ak v rámci svojej účasti na výchove mládeže organizujú práce mladistvých.

    Podpis študenta na dohode

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.