Zavrieť

Porady

Platba z iného účtu

Stalo sa u podnikatela, že faktúru uhradil prevodom z rodičovho účtu. Vedie JÚ. V PD som zaúčtovala ako úhradu faktúry s VPD a doložila kópiu výpisu z účtu rodičov. Može to tak byť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekonella je offline (nepripojený) ekonella

    ekonella
    Ak to nie je často, nemal by byť problém. Pri daňovej kontrole mi prešli takéto ojedinelé úhrady.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Hm, originál či kópia rodičovského účtu podľa mňa nie je dôkazom, že som záväzok uhradila ja.

    To k prísp. č.3

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ja by som to nepovažovala za VOZD .Dalo sa to vyriešiť s platbou aj inak , napríklad vkladom na BU dodávateľa . Lenže to treba si vopred premyslieť , čo idem robiť .

    Iné by bolo , keby to uhradil so svojho súkromného účtu , ale daný prípad je z BU rodičov .

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    Podnikateľ v podstate vydal peniaze z pokladne /VPD/ ale "mamička" uhradila prevodom. Čo už? Určite sa to už nezopakuje. Preto som dala VPD a k tomu výpis z ich účtu.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ejo Pozri príspevok
    Podnikateľ v podstate vydal peniaze z pokladne /VPD/ ale "mamička" uhradila prevodom. Čo už? Určite sa to už nezopakuje. Preto som dala VPD a k tomu výpis z ich účtu.
    Z môjho pohľadu podľa výpisu ste finančné prostriedky vyplatili cez pokladňu mamičke .

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Ejo Pozri príspevok
    Podnikateľ v podstate vydal peniaze z pokladne /VPD/ ale "mamička" uhradila prevodom. Čo už? Určite sa to už nezopakuje. Preto som dala VPD a k tomu výpis z ich účtu.
    ak to bolo v r.2008 tak sa s tým už nedá nič robiť.
    ak je to t. r., tak bude "čistejšie" urobiť úhradu z účtu na účet mamičky.

    SMatilda je offline (nepripojený) SMatilda

    SMatilda
    K: výpisu z účtu je potrebné doložiť výdajkový doklad z pokladne podnikateľa. /
    jóóój občas by som potrebovala takýto mamičkin účet/

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    Bolo to r. 2008. Takže to ostane asi tým VPD a doloženým výpisom. A faktúra je uhradená týmto výd.dokladom.
    A keď by to bolo tohto roku ako by sa to malo zaúčtovať?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    [quote=Ejo;974232
    A keď by to bolo tohto roku ako by sa to malo zaúčtovať?[/quote]



    Ak mamička dotuje, treba spísať pôžičku a hlavne ju pekne splácať.

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    VPD na meno rodiča + kópia výpisu z rodičovho účtu.
    Potom možno zaúčtovať ako VOZD.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Zobrala som účtovníctvo,kde klientka používa na úhrady súvisiace s podnikaním svoj súkromný účet. Viac ako polovica pohybov je súkromných. Ako postupovať pri takomto účtovaní? Vlastne všetko čo jej môže urobiť náklady , je platené z tohoto účtu. Predchádzajúca účtovníčka jej to účtovala ako "osobnú spotrebu"...tie súkromné platby. Čo potom s bankovými poplatkami a čo s kreditným úrokom. Máte s takýmto skúsenosti..ako pri tom postupujete?
    Budem vďačná za rady....

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    DanielaSĽ Pozri príspevok
    Zobrala som účtovníctvo,kde klientka používa na úhrady súvisiace s podnikaním svoj súkromný účet. Viac ako polovica pohybov je súkromných. Ako postupovať pri takomto účtovaní? Vlastne všetko čo jej môže urobiť náklady , je platené z tohoto účtu. Predchádzajúca účtovníčka jej to účtovala ako "osobnú spotrebu"...tie súkromné platby. Čo potom s bankovými poplatkami a čo s kreditným úrokom. Máte s takýmto skúsenosti..ako pri tom postupujete?
    Budem vďačná za rady....
    áno, všetko je VNZD plus suma poplatkov a úrok odhadom (už sa tu o tom diskutovalo, skús niečo nájsť ).

    erika_H je offline (nepripojený) erika_H

    erika_H
    Ja by som bankové poplatky prepočítala pomerom - súvisiace s podnikaním,a súkormné poplatky,a doňovo uznateľné by boli iba poplatky súviciace s podnikaním.

    erika_H je offline (nepripojený) erika_H

    erika_H
    Ja by som bankové poplatky prepočítala pomerom - súvisiace s podnikaním,a súkromné poplatky,a daňovo uznateľné by boli iba poplatky súvisiace s podnikaním.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    čo s faktúrami z metra, ktoré hradili zo súkromného účtu? je ich dosť veľa. cez pokladňu ich nemôžem dať s nejakou poznámkou?
    liba2 Pozri príspevok
    áno, všetko je VNZD plus suma poplatkov a úrok odhadom (už sa tu o tom diskutovalo, skús niečo nájsť ).
    Dobrý deň
    Aj ja dávam poplatky banke VNZD (z 10 položiek je ich osobná spotreba 8 x a iba 2 položky sa týkajú podnikania , ale kreditné úroky sú POZD lebo príjem zo živnosti im chodí tiež na súkromý účet. )
    U mňa sa SZCO nedajú presvedčiť na podnikateľský účet. Preto im účtujem o súkromnom účte .

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    sybila3 Pozri príspevok
    čo s faktúrami z metra, ktoré hradili zo súkromného účtu? je ich dosť veľa. cez pokladňu ich nemôžem dať s nejakou poznámkou?
    http://www.porada.sk/t13333-p2-uhrad...neho-uctu.html
    http://www.porada.sk/t89938-platba-s...ou-kartou.html - PU
    http://www.porada.sk/t64057-platba-cez-bank-kartu.html

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.