Zavrieť

Porady

Tapetovať bytové jadro?

Dobrý deň všetkým, kedže financie su to čo nám doma trošku chýba a naša kúpelka aj wecko uz vyzeraju dost hnusne chcem sa opýtať či je možné so samolepiacimi tapetami alebo vraj sú aj nejaké folie, vytapetovať tieto dve miestnosti. Vyskúšal som menší kus nalepit na umakart a drzi pevne. Má niekto s tým skúsenosť? nie je to nahodou len tak že stavbari aby mali prácu tak budu tvrdit ze sa to neda a ze jedina moznost je prestavba? vdaka za vsetky rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    plada je offline (nepripojený) plada

    plada
    Rozalka ak môžeš, daj nejaké foto, nech je to vidno. Predstavu síce mám, ale foto a teda skutočnosť je predsa iná. Díky

    lepka je offline (nepripojený) lepka

    lepka
    Mám to tapetované samolepiacov umývateľnou tapetou už asi 8 rokov,drží to,ale čo to robí pod tapetou neviem.Celkom dobre to vyzerá,celkom dobre sa to udržiava,len to nesmieš šúchať práškom,lebo po viacnásobnom šúchaní tú tapetu zošúchaš.Takže umývať tekutými prostriedkami.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Tiež som mala kedysi tieto dve miesnosti dlhé roky oblepené samolepiacou tapetou (vopred sme umakart zdrsnili šmirgľom a odmastili).

    Báli sme sa pary a vody,čo to urobí časom... ale tapeta držala prefektne,ani plocha nad vaňou nerobila problém, hoci na ňu špliechala voda.
    Ak to dôkladne urobíte, ak skôr tapeta vyjde z módy, ako sa zničí
    Naposledy upravil arizona : 06.03.09 at 22:02

    semegast je offline (nepripojený) semegast

    semegast
    dakujem pekne za povzbudive odpovede už si len vybrať dobré tapety a nájsť si čas ...a ozaj spoje tapiet ste prekrývali alebo len tesne vedla seba prilepili? a co rohy nejak ste ich tesnili alebo vytmelili?

    katjab je offline (nepripojený) katjab

    katjab
    Ja som prekrývala takých 1-1,5 mm, ale asi trebalo viac, nakoľko ostaní členovia rodiny neradi zapnú odsávačku pary počas spchovaní, a od horúcej pary troch a vzdiali od seba. Sem-tam vidno zvyslé tenučké biele čiary,l lebo ja som dávala čiernu mramorovú tapetu.

    semegast je offline (nepripojený) semegast

    semegast
    ma niekto fotky s takto vytapetovanej kupelky a wecka? a ešte dá sa použiť aj bordúra? ako by to vyzeralo keby to bolo nalepene na tapete ?asi nic moc. či?

    betka631 je offline (nepripojený) betka631

    Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac betka631
    My sme takto vytapetovali jadro v roku 2006. Zatiaľ to stále vyzerá dobre a myslím, že ešte to chvíľku vydrží. Lepili sme to vinylovou tapetou a keďže sú troška ťažšie tak lepidlom určeným na tieto tapety.
    DSCN6577.jpg  
    DSCN3408.jpg  
    DSCN3410.jpg  
    1/1

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Mám kúpeľnu i WC otapetované od leta 1997, umývateľnou tapetou vzoru mramoru, a je stále I. triedy

    KIKA16 je offline (nepripojený) KIKA16

    KIKA16
    Tiež mám takto upravené jadro v kúpeľni a WC. Je to 5 rok, drží, dobre sa to udržiava a čistí. Ozaj len vybrať peknú tapetu.
    Malá rada - pri tapetovaní stenu postriekať čistou vodou, potom ak treba vieš tapetu posunúť. Pri nasucho hneď drží. A prípadné malé bublinky - špendlík pomôže.

    Mám vzor obkladačiek (vo vnútri so vzorkou tyrkysovo zelená, modrá). Aby toho nebolo veľa, prednú dosku na vani som dala modrú. No skúsim doma pozrieť či nemám foto.
    Naposledy upravil KIKA16 : 09.03.09 at 10:11

    semegast je offline (nepripojený) semegast

    semegast
    a ked je povrch pod tapetou mokry? tak nie je tam riziko plesne? a dalsia vec je ze pri navodoch sa pise ze tapetu nanasat na suchy a rovny povrch...cize ako hmmm? s vodou ci bez?

    adi11 je offline (nepripojený) adi11

    adi11
    lepšie sa to robí , keď je plocha namočená...tapeta sa na suchú plochu rýchlo prilepí a ťažšie sa odlepuje ako keď je to mokré, teda vyrovnáva...voda sa odtial dostane preč, ale treba tapetu hned priltáčať nejakou handrou....mali by ste to skúsiť najprv z boku na vani...potom uvidíte ako treba s tým ostatným

    semegast je offline (nepripojený) semegast

    semegast
    naozaj som to skusal aj na mokry povrch a je to dobra rada ta voda sa odtial da vytlcit vpohode...dakujem za radu...a tie prekrytia snad nebudu vidiet...

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    Mimochodom velky pozor dajte na drobne nerovnosti, ktore sa krasne ukazu ked sa tapeta nalepi. A bublinky po vode, prip. ine nerovnosti sa daju pekne vyrovnat - vyhladit skolskym pravitkom.

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Mne natreli jadro lepidlom , RS-kou, na to natiahli sieťovinu s okami asi 1 x 1 cm, potom to natenko okožovali, teda vystierkovali a na to dali obkladačky. Je to krásné a úplne to vyzerá, ako keby bolo jadro vymurované. Zvonku to isté, len bez obkladačiek, takže je to vystierkovaná stena. Som veľmi spokojná.

    bobcat61 je offline (nepripojený) bobcat61

    bobcat61
    ahoj. aké to je lepidlo - RS :??? chcem robiť úpravu umakartového jadra s obkladačkami. v Baumaxe mi povedali, že na to potrebujem flexi-lepidlo na dlažbu a obkladačky a že ten pôvodný povrch ešte mám natrieť betokontaktom. niečo ako nanesenie drsného povrchu. neviem teraz, že čo je lepšie, či sieťovina, alebo čo vlastne ? ten umakart je natretý a len sa bojím, aby to potom nespadlo niekomu na hlavu. dik za radu. roman

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    bobcat61 Pozri príspevok
    ahoj. aké to je lepidlo - RS :??? chcem robiť úpravu umakartového jadra s obkladačkami. v Baumaxe mi povedali, že na to potrebujem flexi-lepidlo na dlažbu a obkladačky a že ten pôvodný povrch ešte mám natrieť betokontaktom. niečo ako nanesenie drsného povrchu. neviem teraz, že čo je lepšie, či sieťovina, alebo čo vlastne ? ten umakart je natretý a len sa bojím, aby to potom nespadlo niekomu na hlavu. dik za radu. roman
    Pekne vám poradili v Baumaxe toľko hovadín je moc aj na koňa.Ak sa vám to aj podarí prilepiť tak je tam vysoká pravdepodobnosť hraničiaca s úplnou istotou ,že vám budú praskať obklady v špárach.Keď popraskajú tak do nich natečie voda .A samozrejme špáry splesnivejú.
    RS-ka( Chemoprén) obuvnícke lepidlo.Silne toxické.

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    terezamaria Pozri príspevok
    Mne natreli jadro lepidlom , RS-kou, na to natiahli sieťovinu s okami asi 1 x 1 cm, potom to natenko okožovali, teda vystierkovali a na to dali obkladačky. Je to krásné a úplne to vyzerá, ako keby bolo jadro vymurované. Zvonku to isté, len bez obkladačiek, takže je to vystierkovaná stena. Som veľmi spokojná.
    takuto umelu stenu sme vytvorili pre 2 tyzdnami medzi obyvackou a kuchynou,nakolko to bolo spojene ako je v mode,ale ja som chcela mat kuchynu zatvorenu.
    postup bol rovnaky-siet,stierka.teraz sme to omalovali a nikto by nepovedal,ze tam nie je tehlova stena.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.