Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. v EUR

Spoločnosť bola založená spol.zmluvou 20.6.2008 a vznikla zápisom do OR 12.7.2008. Pri založení spoločnosti sú vklady spoločníkov splatené v celom rozsahu. Ale vklady spoločníkov sú v spoločenskej zmluve uvedené v EUR. Teda vklad celkom 5000 EUR. Ako a kde účtovať? Splatenie vkladu 5000 EUR prijať do valutovej pokladne a dať kurz NBS stred dňa 12.7.2008? Alebo prerátať kurzom a prijať do tuzemskej pokladne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    V roku 2008 do valutovej pokladne, nakoľko platná mena bola ešte SKK.

    ajjjjka je offline (nepripojený) ajjjjka

    obyčajná ženská ajjjjka
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    V roku 2008 do valutovej pokladne, nakoľko platná mena bola ešte SKK.
    A to musím tých 5000 EUR stále evidovať vo valutovej pokladni, alebo si to môžem previesť /teda prerátať kurzom napr. 14.7.2008/ do tuzemskej pokladne, aby som mala k dispozícii finančné prostiedky na úhradu rôznych výdajov? A nemôžem tých 5000 EUR prerátať kurzom a prijať hneď do tuzemskej pokladne? Neviem čo stým. Spoločenská zmluva na EURa a príjmový doklad na vklad správcu do pokladne na SKK.
    Naposledy upravil ajjjjka : 06.03.09 at 13:55 Dôvod: doplnenie otázky.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ajjjjka Pozri príspevok
    A to musím tých 5000 EUR stále evidovať vo valutovej pokladni, alebo si to môžem previesť /teda prerátať kurzom napr. 14.7.2008/ do tuzemskej pokladne, aby som mala k dispozícii finančné prostiedky na úhradu rôznych výdajov?
    1. Tak teraz v čom splatili ZI, v SKK alebo EUR?
    2. V účtovníctve počas roka 2008 aj valutová pokladňa sa viedla v SKK - viď zákon o účtovníctve.

    ajjjjka je offline (nepripojený) ajjjjka

    obyčajná ženská ajjjjka
    Aby sme sa rozumeli. Ja viem, že sa účtovníctvo viedlov SKK. Ale oni si urobili PPD na splatenie ZI vo výške 150630,- Sk /vyšlo mi to že si to jednoducho prerátali konverzným kurzom 5000x30,1260/, ale ja musím zaúčtovať založenie firmy a neviem akú sumu použiť. Keď to ja prerátam kurzom NBS toho 12.7.2008 bude suma na účte 353 iná ako oni skutočne vložili.

    Založenie s.r.o. v EUR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.