Zavrieť

Porady

prehod z extravil. do intravil.

Ahojte,
chcem sa spytat. Chceme kupovat pozemok, ale na katastri sme si zistili, ze je to v extravilane. Je to nova oblast pre stavanie novych domcekov, tak sme ratali, ze to bude v intravilane. A neni to na kraji tej vystavby. Co to obnasa to prehodit do intravilanu, alebo to nemame kupovat kym to nebude v intravilane?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ing.kuban je offline (nepripojený) ing.kuban

    ing.kuban
    Aj v extravilane sa da stacat, ale pravdepodobne bude treba vynat podu z podneho fondu (treba pozriet na LV charakter - stavebny pozemok, orna poda, ttp a pod.), Odporucam skor zajst na obecny urad a ziskat vyjadrenie k vasmu umyslu stavat, dalej prezistit IS - hlavne ci je dostatocna kapacita pri el., ci je dostatocny tlak vody, ci sa vlastne da napajat na IS, ci cez pozemok nevedu IS(kvoli ochranej zone), ci sa nejedna o chranenu lokalitu alebo o uzemie, kde sa nachadzaju chranene rastliny - zivocichy, dalej prezistit susedov a ich nazor na stavbu, pre istotu dat si urobit geologicky prieskum a i.

    ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

    ROBIN111
    vieroslava Pozri príspevok
    Prehodiť pozemok z extravilánu do intravilánu nie je vôbec možné.
    Moja známa kúpila pred niekoľkými rokmi ornú pôdu v extraviláne. No a po dvoch rokoch vybavovačiek je teraz z toho niekoľko stavebných pozemkov v intraviláne.

    majkaaa je offline (nepripojený) majkaaa

    majkaaa
    Dobry den,
    uz sme zistli z listu vlastnictva, ze sa jedna o trvale travne porasty a vyuzitie pozemku: pozemky luk a pasienkov trvalo porastene travami. Je mozne na takomto pozemku stavat, ked sa vyjme pozemok spod domu z podneho fondu? Co obnasa vynatie z podneho fondu?

    ing.kuban je offline (nepripojený) ing.kuban

    ing.kuban
    Áno dá sa, ale musíte ísť na pozemkový úrad, tam Vám povedia podrobnosti, čo všetko budete potrebovať.

    Ja ked som vynímal potreboval som: LV s BPEJ s 8 EUR kolkom, Snímku z katastrálnej mapy s 8 EUR kolkom, územné rozhodnutie o umiestnení stavby, 2 x geometrický plán s vyznačením, ktorá parcelá sa vyníma, 33 EUR kolok, vyplnená žiadosť.

    Ale odporúčam, choďte si to prediskutovať vopred. Iný Kraj, iný mrav

    prehod z extravil. do intravil.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.