Zavrieť

Porady

ako správne rozdeliť BSM

Ahoj poráďáci,potrebujem pomôcť s výpočtom BSM.Najlepší je pohľad nezainteresovaných strán.V tomto prípade ide všetko na 1/2.Je tu nehnuteľnosť v hodnote 49 800 eur,pripadá žalovanej strane ktorá vypláca žalobcu. Je tu spoločný úver a v čase právoplatného zániku manželstva mal hodnotu 4600 eur.Tento úver od zániku manželstva čiže aj BSM hradí výlučne žalovaná strana. Ako to vyrátať s presnosťou ak ten úver sa stále spláca ( asi do konca 2009) a jeho hodnota narastá o priebežné úroky t.j.,že keď sa splatí celý úver žalovaná strana zaplatí cca 5300 eur. Skúste pomôcť
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anakin je offline (nepripojený) anakin

    anakin
    Ahojte všetci, zatial ste mi nikto neporadil aj ked na prvý pohľad sa to možno zdá byť jednoduché a nedá sa v tejto téme rozvíjať fantázia. Mám 2 rôzne rozhodnutia z okresného súdu a potom z odvolacieho súdu. Ide o to ,že sa nezhodujú a ja som chcela poprosiť o pohľad bežného sedlickeho rozumu bez tých všetkých motaníc paragrafmi. Stijí za zamyslenie ,keď sa nevedia ani sudcovia jednoznačne k tomu vyjadriť a preto som potrebovala vedieť viac pohľadov Skúste to ,možno VIP členovia snáď sa nájde niekto. Ďakujem

    ako správne rozdeliť BSM

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.