Zavrieť

Porady

odpočitateľná položka

Dobrý deň.
V akej výške si môžem uplatniť odpočitateľnú položku na daňovníka, keď do júna 2008 som bol študentom VŠ, potom na úrade práce a od 01.11.2008 som SZČO.
Môžem si uplatniť aj na manželku v plnej výške, keď nemala v roku 2008 žiadny príjem?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    7lienka je offline (nepripojený) 7lienka

    7lienka
    Odpočítalená položka Ti prináleží v plnej výške.
    Na manželku máš samozrejme tiež nárok.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    7lienka Pozri príspevok
    Odpočítalená položka Ti prináleží v plnej výške.
    Na manželku máš samozrejme tiež nárok.
    na manželku v plnej výške za podmienky, že ste boli manželmi celý rok 2008

    montina je offline (nepripojený) montina

    veselá kopa montina
    a platí to aj ked v júni skončil strednú školu, do augusta bol dobrovolne nezamestnaný a od septembra podniká? aj tak mu môžem odpočítať 98 496,-Sk

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    montina Pozri príspevok
    a platí to aj ked v júni skončil strednú školu, do augusta bol dobrovolne nezamestnaný a od septembra podniká? aj tak mu môžem odpočítať 98 496,-Sk
    ano, plati

    danka101 je offline (nepripojený) danka101

    danka101
    Ak mala vysokoškoláčka urobenú dohodu o vykonaní práce na jeden mesiac, ktorú vykonávala počas studia, kde jej stiahli zrázkovu dan, mozem jej riadne urobit DP kde uplatním odpočitatelnú položku? Je mi jasné, ze tam dan nebude žiadna, len ci je to správny postup vypísania DP....

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    danka101 Pozri príspevok
    Ak mala vysokoškoláčka urobenú dohodu o vykonaní práce na jeden mesiac, ktorú vykonávala počas studia, kde jej stiahli zrázkovu dan, mozem jej riadne urobit DP kde uplatním odpočitatelnú položku? Je mi jasné, ze tam dan nebude žiadna, len ci je to správny postup vypísania DP....
    Áno a zrazená daň jej bude vrátená.../DP A/

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    danka101 Pozri príspevok
    Ak mala vysokoškoláčka urobenú dohodu o vykonaní práce na jeden mesiac, ktorú vykonávala počas studia, kde jej stiahli zrázkovu dan, mozem jej riadne urobit DP kde uplatním odpočitatelnú položku? Je mi jasné, ze tam dan nebude žiadna, len ci je to správny postup vypísania DP....
    Áno, je, zrazená ZD sa jej vráti.

    milkami je offline (nepripojený) milkami

    milkami
    Započítava sa, prosím, prijaté výživne do vlastného príjmu manželky, keď si na ňu chce manžel uplatniť odpočítateľnú položku? Ďakujem.
    Už som našla, sorry - započítava sa
    Naposledy upravil milkami : 18.03.09 at 12:33

    odpočitateľná položka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.