Zavrieť

Porady

pozastavenie zivnosti a socialna poistovna

Dobry den.
Som denna studentka VS a od 7.3.2008 mam zivnost. Teraz ju ale chcem zrusit, alebo pozastavit. Chcem sa opytat, ked teraz pozastavim zivnost, som povinna platit od 1.7.2009 socialnej poistovni?
Za odpovede vam vopred dakujem,
Janka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    jankajankajanka Pozri príspevok
    Dobry den.
    Som denna studentka VS a od 7.3.2008 mam zivnost. Teraz ju ale chcem zrusit, alebo pozastavit. Chcem sa opytat, ked teraz pozastavim zivnost, som povinna platit od 1.7.2009 socialnej poistovni?
    Za odpovede vam vopred dakujem,
    Janka
    Nie si, za predpokladu, že ani 01.07.2009 nebudeš szčo.

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    ahojte milí Poraďáci,
    prosím Vás poraďte
    preštudovala som to tu už krížom krážom, ale hlavu mám, práve preto, rada by som sa Vás spýtala v takejto veci,aby som si bola istá.
    Môj zaťko má pozastavenú živnosť už asi 2 roky , teraz je zamestnaný, ale rozmýšľa, že si tú živnosť obnoví. Bude platiť odvody?, keď napríklad bude zase SZCO od 1.5. 2009? alebo si tú živnosť má obnoviť až po 1.7.2009?, aby neplatil odvody.

    srdečná vďaka.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Barbara Pozri príspevok
    ahojte milí Poraďáci,
    prosím Vás poraďte
    preštudovala som to tu už krížom krážom, ale hlavu mám, práve preto, rada by som sa Vás spýtala v takejto veci,aby som si bola istá.
    Môj zaťko má pozastavenú živnosť už asi 2 roky , teraz je zamestnaný, ale rozmýšľa, že si tú živnosť obnoví. Bude platiť odvody?, keď napríklad bude zase SZCO od 1.5. 2009? alebo si tú živnosť má obnoviť až po 1.7.2009?, aby neplatil odvody.

    srdečná vďaka.
    A živnosť bude mať popri zamestnaní? Ak áno potom v prvom roku zdravotka odpadá, a SP tak isto. Nakoľko nemá vym.základ za rok 2008 podľa §6. Takže odvody ho čakajú až od 07/2010.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Barbara Pozri príspevok
    ahojte milí Poraďáci,
    prosím Vás poraďte
    preštudovala som to tu už krížom krážom, ale hlavu mám, práve preto, rada by som sa Vás spýtala v takejto veci,aby som si bola istá.
    Môj zaťko má pozastavenú živnosť už asi 2 roky , teraz je zamestnaný, ale rozmýšľa, že si tú živnosť obnoví. Bude platiť odvody?, keď napríklad bude zase SZCO od 1.5. 2009? alebo si tú živnosť má obnoviť až po 1.7.2009?, aby neplatil odvody.

    srdečná vďaka.
    ak ide o živnosť ako hlavné zamestnanie - preddavky na zdr. poistenie z min. VZ.
    k posúdeniu platenia odvodov do SP - málo info. Chýba presný dátum pozastavenia živnosti, príjem za rok 2007, či bol živnostníkom k 1.7.2008

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    ďakujem Vám za rýchlu odpoveď.


    to normálne chce obnoviť živnosť, nebude zamestnaný, bude zase len SZCO. má pozastavenú od 2/2007, lebo bol od 2/2007 zamestnaný. rozmýšľa, že si obnoví od 5/2009.

    ďakujem Vám

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Barbara Pozri príspevok
    ďakujem Vám za rýchlu odpoveď.


    to normálne chce obnoviť živnosť, nebude zamestnaný, bude zase len SZCO. má pozastavenú od 2/2007, lebo bol od 2/2007 zamestnaný. rozmýšľa, že si obnoví od 5/2009.

    ďakujem Vám
    môže obnoviť živnosť k 1.5.
    zdr.poisťovňa - preddavky z minima
    sociálka - nebude platiť povinne, môže sa prihlásiť ako DPO, aspoň na nem. poistenie

    pozastavenie zivnosti a socialna poistovna

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.