Zavrieť

Porady

Ako dostať zvuk z MG kaziet n do PC?

Mám množstvo starých MG kaziet, odkial by som chcel dostať niektoré zvuky, najmä nahrávky detí, do PC. Poradíte ako na to?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Ibaka Pozri príspevok
    Mám množstvo starých MG kaziet, odkial by som chcel dostať niektoré zvuky, najmä nahrávky detí, do PC. Poradíte ako na to?
    1. Prepojiť kazetový prehrávač s PC (v prehrávači cez OUT, v PC na zvukovej karte IN)
    2. potrebuješ soft na zaznamenanie zvuku (ja to robím napr. cez NERO Wave Editor; existuje aj kopec iných, treba len vyhľadať na nete "wave editor").
    3. Spustíš kazetu, na PC spustíš záznam.
    4. Po skončení skladby dáš uložiť záznam napr. vo formáte MP3 a máš hotovú skladbu v PC.

    ivoovi je offline (nepripojený) ivoovi

    ivoovi
    Suhlasim s chobotom.
    Len doplnim.Ak nema kazetovy prehravac OUT treba pichnut jack konektor do konektora sluchadiel a zase jackom do vstupu zvuku napr. mikrofon do PC.
    Dobre mam skusenosti so softom Sony Sound Forge.

    gabo100 je offline (nepripojený) gabo100

    gabo100
    Potrebujem si ozrejmiť načitanie audio nahravky z kazetoveho magnetofonu do počitača.Mam staršie PC a moc mi praca na PC nehovorí.Akou formou možem dostať zvuk do počitača? Vďaka
    Gabo

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    gabo100 Pozri príspevok
    Potrebujem si ozrejmiť načitanie audio nahravky z kazetoveho magnetofonu do počitača.Mam staršie PC a moc mi praca na PC nehovorí.Akou formou možem dostať zvuk do počitača? Vďaka
    Gabo
    Otázka už bola v minulosti zodpovedaná. Tému som ti spojil s tou, kde to bolo diskutované. Prečitaj si staršie príspevky a ak ti niečo nebude jasné, pýtaj sa.

    Ibaka je offline (nepripojený) Ibaka

    pán v najlepších rokoch Ibaka
    Ibaka Pozri príspevok
    Ďakujem, skúsim
    Až teraz som sa k tomu dostal, stiahol som si Free Wave editor a šlape na prvý raz, ešte raz vďaka za rady.

    sfinks je offline (nepripojený) sfinks

    sfinks
    nuz, ja osm mal podobny problem raz ... a co bolo horsie radio co som mal nemalo vystup na sluchadla ..a ani ziadny vystup teda reproduktory boli stavane ... a teraz mi nastal problem ... tak som si prerobil pasku .. mal som nejaku starsiu citaciu hlavu dal zmontoval som ju do pasky .. kablikom jack3.5 vyvbiedol vonkat .. a ptoom som dal z jednej pasky na druhu nahravat ... a cuduj sa svete ono to slo ... a mal somvystup z kazety pomocou jack connectora ... komiecke riesenei ja viem .. ale tak pred 15 rokmi ... nuz vela moznosti nebolo
    Zdravím viem ze od posledneho prispevku uz preslo vela casu ale prosil by som vas o radu...presuvam hudbu z MG kazie do PC ale po nahrati to nehorazne sumi a nic sa neda pocut, co s tym prosím vas?
    ocino ako mladsi znasal domov kopec 80´S maly sme doma tony pásiek, niečo z toho som zničil a to čo ostalo by som si chcel zdigitalizovať konktétne som si chcel prekonvertovať nejaké mixy čo som nenašiel na youtube ani nikde inde a neviem ani ako to mám hladať...

    misoft- tá vec vyzerá dobre, díki
    [QUOTENože daj nejakú vzorku ........][/QUOTE]
    Zdravím...nakoniec sa mi podarilo urobiť to cez PC a niečo na ukážku:

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Zdeno Janičina Pozri príspevok
    to samozrejme ano, lenze take co hladam ani google nepozna
    Nože daj nejakú vzorku ........

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.