Zavrieť

Porady

Chyba v 311-ke

Pri kontrole pohľadávok som zistila že na jednu faktúru som zaúčtovala do pokladni, teda aj dve úhrady na účet 311. Lenže fyzicky som peniaze prijala len raz do pokladni. Chyba vznikla z mojej strany, len som si to dva krát zaúčtovala. Teraz mi na strane Dal vykazuje že bola faktúra uhradená dvakrát. Nemôžem to vystornovať, lebo to bolo v deviatom mesiaci a pri prechode na euro sa pokladňa dávala na nulu. Viete mi niekto poradiť čo s tým? Ako to opraviť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zpaul Pozri príspevok
    Pri kontrole pohľadávok som zistila že na jednu faktúru som zaúčtovala do pokladni, teda aj dve úhrady na účet 311. Lenže fyzicky som peniaze prijala len raz do pokladni. Chyba vznikla z mojej strany, len som si to dva krát zaúčtovala. Teraz mi na strane Dal vykazuje že bola faktúra uhradená dvakrát. Nemôžem to vystornovať, lebo to bolo v deviatom mesiaci a pri prechode na euro sa pokladňa dávala na nulu. Viete mi niekto poradiť čo s tým? Ako to opraviť?
    Tak to naúčtuj ako opravu účtovania.

    zpaul je offline (nepripojený) zpaul

    zpaul
    Lenže to by mi na 211 nesedelo v pokladni, keď to mám tam dva krát. Tak ako to opraviť? Mám 311/601 a potom úhrady dva krát 311/211. Potom by mi v pokladni chýbalo...

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    zpaul Pozri príspevok
    Lenže to by mi na 211 nesedelo v pokladni, keď to mám tam dva krát. Tak ako to opraviť? Mám 311/601 a potom úhrady dva krát 311/211. Potom by mi v pokladni chýbalo...
    V reálne vedenej pokladnici by sa to nemalo stať. Ak peniaze sú fyzicky vyplatené 1x a doklad zaúčtuješ 2x, tak účet 211 sa ti zníži, ale peniaze fyzicky máš, akoby Ti zvyšovali.
    Ak sa robí inventúra, zistí sa to.

    Ak sa to stalo v pokladnici, ktorá je vedená "iným" spôsobom - od stola",
    druhá (nadbytočná) úhrada, nebola vlastne úhrada účtu 311 (nebola to platba odberateľovi), predpokladám, že potvrdenie úhrady od odberateľa máte iba 1x.
    Možno to bola napr. pôžička majiteľovi
    tak účtovanie by bolo

    v r. 2008 naúčtuj ..................................355/211
    v r. 2009 naúčtuješ vrátenie ....................211/355

    zpaul je offline (nepripojený) zpaul

    zpaul
    Takže v roku 2008 opravím 211/311 na 211/355 a v 2009 naopak. To potom ani fyzicky neprídem do kontaktu s tými peniazmi a nebudú mi nikde chýbať. Dúfam, že som to pochopila správne, ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.