Zavrieť

Porady

odhlásenie automobilu

Potrebujem poradiť ako najjednoduchšie odhlásiť automobil ktorý,som kupovala v Českej republike.Je evidované na moje meno, len je už bohužial neplatná stk.Na aute nejazdím tak ho potrebujem odhlásiť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tutiola je offline (nepripojený) tutiola

    obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac tutiola
    Máš auto prihlásené na Slovensku? Ak áno, postup je takýto:
    - potrebuješ kolok v hodnote 1,5€
    - tlačivo o zmenách, dostať ho na doprav.inšpektoráte /malé tlačivo/
    - doklad o zaplatení zákonnej poistky minimálne do dňa, kedy auto odhlasuješ
    - čestné vyhlásenie o likvidácií starého auta /napr. rozobratie na náhradné diely/, alebo potvrdenie o zošrotovaní
    - technický preukaz (ak ho nemáš, stačí čestné vyhlásenie o jeho strate)
    - ŠPZ (ak nie sú, čestné vyhlásenie o ich strate)
    - platný OP

    V súčasnej dobe ak dáš auto zošrotovať a zároveň kupuješ nové,
    predajca ti odráta z ceny 2000,-€

    tutiola je offline (nepripojený) tutiola

    obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac tutiola
    Zabudla som dodať, že auto na polícií pri odhlásovaní nepotrebuješ a ani platné STK.

    constantin je offline (nepripojený) constantin

    constantin
    Auto je nahlásené v Českej republike.Nie na Slovensku, ale na moje meno.Tak potrebujem poradiť ako ho najjednoduchšie odhlásiť.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Asi nepojde o "najjednoduchsi" a zlozitejsi proces, ale bude potrebne postupovat podla legislativy. Ked mas auto prihlasene v CR, tak budes postupovat podla ceskej legistlativy. Skus si najst na nete prislusne pravne predpisy, prip. webstranky, ktore sa tejto problematike venuju - mozno priamo stranku dopravneho inspektoratu (alebo ako sa kompetentny organ u nich vola).

    tutiola je offline (nepripojený) tutiola

    obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac tutiola
    Najjednoduchšie a najlacnejšie je odhlásiť auto tam, kde je prihlásené, teda v ČR. Len prihlásenie na polícií u nás by ťa to stalo 66€ a na obvodnom úrade-odbore dopravy ani neviem koľko.

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    Pri prepise automobilu z ineho statu to funguje asi takto. Mas auto napisane na seba v CR a potrebujes ho prepisat na SR? Ako si na tom s bydliskom? Ak mas v SR aj CR pobyt - trvaly, prechodny tak to prepises jednoducho. V CR to odhlasis, daju Ti prevozne znacky za cca 500 Kc + poistka 1000 Kc a ides na SK. Tu ak ho chces prihlasit postupujes ako pri inych jednotlivo dovezenych automobiloch a sice: 2000 SK prihlasenie na odbore dopravy, cca 3000 certifikat originality, 2000 SK znacky, 1000 SK stk+ek (prepocitaj si to na eura), dokopy je to okolo 10 tis. Sk.

    JEDNODUCHE NIE???

    tutiola je offline (nepripojený) tutiola

    obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac tutiola
    kyblik Pozri príspevok
    Pri prepise automobilu z ineho statu to funguje asi takto. Mas auto napisane na seba v CR a potrebujes ho prepisat na SR? Ako si na tom s bydliskom? Ak mas v SR aj CR pobyt - trvaly, prechodny tak to prepises jednoducho. V CR to odhlasis, daju Ti prevozne znacky za cca 500 Kc + poistka 1000 Kc a ides na SK. Tu ak ho chces prihlasit postupujes ako pri inych jednotlivo dovezenych automobiloch a sice: 2000 SK prihlasenie na odbore dopravy, cca 3000 certifikat originality, 2000 SK znacky, 1000 SK stk+ek (prepocitaj si to na eura), dokopy je to okolo 10 tis. Sk.

    JEDNODUCHE NIE???
    Trochu pridrahé, keď ho chce odhlásiť, nakoľko ho nepotrebuje. Myslím si, že cesta do okresu a späť v ČR kde je auto prihlásene je lacnejšia.

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    OK ale co dalej s vrakom - vozidlom? Constantin nenapisala, ci ho bude este chciet niekedy pouzivat, prip. ci ho chce doviezt na SK alebo nie. Ak nie staci oslovit v CR firmu na likvidaciu ojazdenych vozidiel, prip. vrakovisko. Viem, ze niektore vrakoviska po dohode s majitelom vedia dane auto na zaklade splnomocnenia aj odhlasit, a majitel sa uz o nic nestara...

    Pozor: Vrakovisko od teba auto odkupuje za zostatkovu cenu, firma na likvidaciu auto iba likviduje a tu asi aj platis...? treba zistit.

    doggydog je offline (nepripojený) doggydog

    doggydog
    kyblik Pozri príspevok
    Pri prepise automobilu z ineho statu to funguje asi takto. Mas auto napisane na seba v CR a potrebujes ho prepisat na SR? Ako si na tom s bydliskom? Ak mas v SR aj CR pobyt - trvaly, prechodny tak to prepises jednoducho. V CR to odhlasis, daju Ti prevozne znacky za cca 500 Kc + poistka 1000 Kc a ides na SK. Tu ak ho chces prihlasit postupujes ako pri inych jednotlivo dovezenych automobiloch a sice: 2000 SK prihlasenie na odbore dopravy, cca 3000 certifikat originality, 2000 SK znacky, 1000 SK stk+ek (prepocitaj si to na eura), dokopy je to okolo 10 tis. Sk.

    JEDNODUCHE NIE???
    je to tak.. + usla mzda. takto stat TERORIZUJE obcanov. ja som tym peklom presiel a teraz ma caka odhlasenie vozidla, ktore mam samozrejme v zahranici. kaslem ale uplne na to -- co sa tyka uradnikov, vzdy riesim az posledne urgencie, resp. neriesim to co neriesi druha strana a budem to riesit az tesne pred tym nez ma budu chciet popravit za porusenie ustanoveni a efektivnych procesov plynucich z nasej sikanoidnej legislativy!

    odhlásenie automobilu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.