Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie a milionárska daň

Ahoj porada, môžem urobiť ročné zúčtovanie zamestnancovi, ktorý má základ dane vyšší ako 513 000,- Sk(ČZD 806 000,-) bol celý rok u nás zamestnaný iné príjmy nemal. Podpísal aj žiadosť. Nezdaniteľnú časť som mu uplatňovala len 2 mesiace, nakoľkom by mu vyšiel veľký nedoplatok.
Môžem mu do RZD zahrnúť aj životnú poistku? Nezdaniteľná časť mi vyšla len 25 130,- Sk.A vznikol mu preplatol z RZD. Je to správne. Alebo si musí podať Daňové priznanie.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    stanuss Pozri príspevok
    Ahoj porada, môžem urobiť ročné zúčtovanie zamestnancovi, ktorý má základ dane vyšší ako 513 000,- Sk(ČZD 806 000,-) bol celý rok u nás zamestnaný iné príjmy nemal. Podpísal aj žiadosť. Nezdaniteľnú časť som mu uplatňovala len 2 mesiace, nakoľkom by mu vyšiel veľký nedoplatok.
    Môžem mu do RZD zahrnúť aj životnú poistku? Nezdaniteľná časť mi vyšla len 25 130,- Sk.A vznikol mu preplatol z RZD. Je to správne. Alebo si musí podať Daňové priznanie.
    Ďakujem
    RZD mu musíš urobiť, ŽP si môže uplatniť tiež.

    zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

    zltalienka
    Ahojte, chcem sa spýtať, čo v prípade, ak zamestnancovi v ročnom zúčtovaní dane zo závislej činnosti vyjde vyšší nedoplatok na dani ako je jeho mesačná mzda. Môže mu zamestnávateľ strhnúť daň vo výške celej mzdy a nevyplatiť mu žiadnu mzdu za daný mesiac? Nie sú na to nejaké obmedzenia?

    zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

    zltalienka
    Indra, vďaka za odpoveď. Vieš mi dať §, kde to nájdem?
    Sú nejaké obmedzenia, týkajúce sa toho, koľko sa môže zamestnancovi stiahnuť z výplaty na zaplatenie nedoplatku na dani zo závislej činnosti?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zltalienka Pozri príspevok
    Indra, vďaka za odpoveď. Vieš mi dať §, kde to nájdem?
    Sú nejaké obmedzenia, týkajúce sa toho, koľko sa môže zamestnancovi stiahnuť z výplaty na zaplatenie nedoplatku na dani zo závislej činnosti?
    1. o RZD sa dočítaš v § 38. 2. obmedzenia nie sú.

    zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

    zltalienka
    Vďaka za odpoveď Tweety (dnes už druhý krát)
    K tým obmedzeniam - dočítala som sa, že sú obmedzenia v prípade, že je to výkon rozhodnutia súdu (Nariadenie 268/2006 Z.z. o o rozsahu zrážok zo mzdy pri výkone rozhodnutia). Pre daň z príjmov to neplatí, však?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zltalienka Pozri príspevok
    Vďaka za odpoveď Tweety (dnes už druhý krát)
    K tým obmedzeniam - dočítala som sa, že sú obmedzenia v prípade, že je to výkon rozhodnutia súdu (Nariadenie 268/2006 Z.z. o o rozsahu zrážok zo mzdy pri výkone rozhodnutia). Pre daň z príjmov to neplatí, však?
    Nedoplatky musíš rozvrhnúť tak, aby ich zamestnanec do konca roka vyrovnal. A nemusia to byť ani pravidelné, ani mesačné.

    ročné zúčtovanie a milionárska daň

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.