Zavrieť

Porady

JU porušenie podmienok leasingu

Prosím o pomoc dostala som do ruk situáciu z ktorej neviem von , určite pre niekoho banality ale pre mňa hokej

podnikateľ Fo vedie JU neplatca DPH. Začiatok leas. osob. motor. vozidla 05/2006 na 36 mesiacov do 05/2009 Istina 360000, úroky 28036,80

1 otazka: Do vstup. ceny 360000 ide aj zost. cena pri odkupeni 1000 + spracov. popl. 2160 bez DPH aj ked je neplatca DPH ?
2. otázka: Odkúpil predmet leas. v 05/2008. Porovnávam zostatk. cenu aku by mal pri odpis. par 27 alebo 28, ale počitam len roky 2006 a 2007 /t.j. (363160/4)*2 / je to správne?
a dalej čo? ako porovnám čo s čím???
3 otázka : potom zaradiť do majetku v cene upravenej ako?
4.otázka: Nakoniec ho ešte v r. 2008 vyradil predajom, takže odpis neuplatním, lebo nebol v majetku 31.12.2008, a celá ZC ide do nákladov, ale neviem ju správne určit, bude to vlastne cena z otazky 3.
prosím ak mate chvilu času, prosím
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    latka je offline (nepripojený) latka

    latka
    latka Pozri príspevok
    Prosím o pomoc dostala som do ruk situáciu z ktorej neviem von , určite pre niekoho banality ale pre mňa hokej

    podnikateľ Fo vedie JU neplatca DPH. Začiatok leas. osob. motor. vozidla 05/2006 na 36 mesiacov do 05/2009 Istina 360000, úroky 28036,80

    1 otazka: Do vstup. ceny 360000 ide aj zost. cena pri odkupeni 1000 + spracov. popl. 2160 bez DPH aj ked je neplatca DPH ?
    2. otázka: Odkúpil predmet leas. v 05/2008. Porovnávam zostatk. cenu aku by mal pri odpis. par 27 alebo 28, ale počitam len roky 2006 a 2007 /t.j. (363160/4)*2 / je to správne?
    a dalej čo? ako porovnám čo s čím???
    3 otázka : potom zaradiť do majetku v cene upravenej ako?
    4.otázka: Nakoniec ho ešte v r. 2008 vyradil predajom, takže odpis neuplatním, lebo nebol v majetku 31.12.2008, a celá ZC ide do nákladov, ale neviem ju správne určit, bude to vlastne cena z otazky 3.
    prosím ak mate chvilu času, prosím

    prosím, nemáte niekto čas pozrieť sa na to?

    latka je offline (nepripojený) latka

    latka
    tisíckrát dakujem, ale z príspevku my stále nie je jasné, ak JU nie som platca DPHčky čo s ňou? Ide do réžie, alebo vstupuje do OC pri osob. motor. vozidle a zároven v akej cene ho zaradím potom spať do majetku.... dakujem

    JU porušenie podmienok leasingu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.