Zavrieť

Porady

Platenie odvodov - štát (pri60%)

Ahojte,

viedela som pisane,ze jedno z prijatych opatreni proti krize je,ze stat prevezme na seba cast odvodov za zamestnanca,ak je zamestnavatel v rezime 60% nahrady mzdy. Najviac vraj prevezme tieto odvody na obdobie 60 dni.

Pokusam sa nieco viac k tomu najst na internete,ale neviem nic vypatrat.

Prosim neviete mi nic viac napisat?

dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    555 je offline (nepripojený) 555

    555
    ahojte, mate niekto ohladom tohto nove info? ja som dnes volala na UP a vraveli, ze damy sli na skolenie a v stredu budu vediet podrobnosti. zda sa mi to nejako dlho.

    michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

    michelle84
    555 Pozri príspevok
    ahojte, mate niekto ohladom tohto nove info? ja som dnes volala na UP a vraveli, ze damy sli na skolenie a v stredu budu vediet podrobnosti. zda sa mi to nejako dlho.
    Máš nejaké nové info? Čo sa dozvedeli dámy na školení?

    555 je offline (nepripojený) 555

    555
    poslali mi novy typ ziadosti aj s cestnymi prehlaseniami, plus mi prizvukovala, ze treba aj potvrdenie z europskej zdravotnej poistovne. a ze si mozem prist podat ziadost. uz mam vsetky prilohy, uz len inspektorat prace a tu EZP a pojdem tam na buduci tyzden. uvidime co sa zas dovtedy zmeni... a ci to vobec vyjde. zatial to je na papierovacky nie az take hrozne, tak 3 dni vybavovania... pekny den

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Mám strašne moc materiálu od UPSVaR , no nestihla som to ešte naštudovať. Formuláre, pokyny............

    čestné prehlásenie
    žiadosť o platbu
    výpočet platby
    žiadosť o príspevok

    michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

    michelle84
    Melnick Pozri príspevok
    Mám strašne moc materiálu od UPSVaR , no nestihla som to ešte naštudovať. Formuláre, pokyny............

    čestné prehlásenie
    žiadosť o platbu
    výpočet platby
    žiadosť o príspevok
    Melnick? Ako je to s UPSVaR? Idú preplácať odvody alebo nie? A ak áno, od akého dátumu?

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Áno, ide. Ale najskôr Ťa poriadne prešacujú niekoľko rokov dozadu a beda, ak máš čo i len 0,1 € podĺžnosť voči niektorej inštitúcii - máš po výhodách.

    Livia2 je offline (nepripojený) Livia2

    Livia2
    U nás to preplatenie odvodov stroskotalo na Čestnom prehlásení, v ktorom mal štatutár pod hrozbou trestroprávnych dôsledkov - podvod a subvenčný podvod prehlásiť asi toto :
    Čestne vyhlasujem, že firma nie je v ťažkostiach, ako sú rastúce straty, klesajúci obrat, rastúce skladové zásoby, nadmerná kapacita, pokles peňažného toku, rastúce dlhy, stúpajúce úrokové poplatky a klesajúca alebo nulová hodnota aktív.
    Pre koho je vlastne potom tá štátna pomoc určená, veď firma, ktorá nemá problémy, ktorej sa nedotkla kríza a nemá žiadny z vyššie popísaných negatívnych ukazovateľov, asi nebude nechávať doma zamestnancov na 60 % len tak z pasie.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Livia2 Pozri príspevok
    U nás to preplatenie odvodov stroskotalo na Čestnom prehlásení, v ktorom mal štatutár pod hrozbou trestroprávnych dôsledkov - podvod a subvenčný podvod prehlásiť asi toto :
    Čestne vyhlasujem, že firma nie je v ťažkostiach, ako sú rastúce straty, klesajúci obrat, rastúce skladové zásoby, nadmerná kapacita, pokles peňažného toku, rastúce dlhy, stúpajúce úrokové poplatky a klesajúca alebo nulová hodnota aktív.
    Pre koho je vlastne potom tá štátna pomoc určená, veď firma, ktorá nemá problémy, ktorej sa nedotkla kríza a nemá žiadny z vyššie popísaných negatívnych ukazovateľov, asi nebude nechávať doma zamestnancov na 60 % len tak z pasie.
    Mňa by vedeli napadnúť nejaké tie firmičky, ktorých "tichí konatelia" takúto pomoc odsúhlasili v parlamente.
    Ja osobne by som od tohoto štátu takúto pomoc neprijala, ani keby ma o to prosili. Všetky peniaze namiesto podporovania zamestnanosti a vytvárania pracovných podmienok končia v bezodnej a nenávratnej jame tzv. "pomoci".

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.