Zavrieť

Porady

paušálne výdavky

Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť s paušálnymi výdavkami.
Chcem prejsť na paušálne výdavky v roku 2008,pričom v roku 2007 som viedla jednoduche účtovníctvo.
V roku 2007 sme dostali podporu na podnikanie z úradu práce, pričom sme za ňu kúpili zdvihák, ktorý som začala odpisovať v roku 2007. Má to nejaký vplyv na prechod na paušálne výdavky alebo nie? Alebo musím pokračovať vo vedení jednoduchého účtovníctva a doodpisovať zdvihák?
Prosím, poradte mi!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ajkaa121 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    potrebovala by som poradiť s paušálnymi výdavkami.
    Chcem prejsť na paušálne výdavky v roku 2008,pričom v roku 2007 som viedla jednoduche účtovníctvo.
    V roku 2007 sme dostali podporu na podnikanie z úradu práce, pričom sme za ňu kúpili zdvihák, ktorý som začala odpisovať v roku 2007. Má to nejaký vplyv na prechod na paušálne výdavky alebo nie? Alebo musím pokračovať vo vedení jednoduchého účtovníctva a doodpisovať zdvihák?
    Prosím, poradte mi!
    aká bola obst.cena zdviháka ? Z príspevku UP bolo v r.2007 možné zakupovať zariadenie len do ceny 30 000sk, ktoré sa neodpisuje

    1marta3 je offline (nepripojený) 1marta3

    1marta3
    Ja si myslím, že ak chcete uplatniť odpisy na zdvihák z príspevku z UP tak musíte pokračovať vo vedení JU

    Pekný deň

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ajkaa121 Pozri príspevok
    obst.cena zdviháka bola 49000 Sk
    to bolo so súhlasom UP na základe podnikatelského plánu ?

    ajkaa121 je offline (nepripojený) ajkaa121

    ajkaa121
    áno, bolo to na základe podnikateľského plánu a museli sme dokladovať na čo sme použili príspevok na podnikanie z úradu práce - my sme tam uviedli ten zdvihák

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ajkaa121 Pozri príspevok
    áno, bolo to na základe podnikateľského plánu a museli sme dokladovať na čo sme použili príspevok na podnikanie z úradu práce - my sme tam uviedli ten zdvihák
    v podnikatelskom pláne si mala cenu zdviháka 47 tis. ?

    ajkaa121 je offline (nepripojený) ajkaa121

    ajkaa121
    Neviem presne,ale myslím si, že v podnikateľskom pláne tá cena bola vyššia ako tých 49000Sk. Ale na úrade práce sme dokladovali na čo sme využili peniaze z príspevku na podnikanie.

    1marta3 je offline (nepripojený) 1marta3

    1marta3
    podla mňa vám určite nemohli uznať celú sumu tj. tých 49000 ako oprávnený výdavok, pretože pri nákupe majetku s cenou vyššou ako 30 tis. sú oprávneným výdavkom len odpisy počas 2 rokov

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ajkaa121 Pozri príspevok
    Neviem presne,ale myslím si, že v podnikateľskom pláne tá cena bola vyššia ako tých 49000Sk. Ale na úrade práce sme dokladovali na čo sme využili peniaze z príspevku na podnikanie.
    do podn.plánu si môžeš zahrnúť len cenu zariadenia neodpisovaného = 1 ks zariadenia v cene do 31.12.08 nižšej ako 30 tis. sk.
    Ak by si si napriek tomu uplatnila paušálne výdavky, vo výške paušálu sú aj odpisy, t.zn. že neprerušuješ odpisovania ale o odpis za rok 2008 "prídeš"

    Karlítko je offline (nepripojený) Karlítko

    Karlítko
    Podľa môjho názoru UP zaujma na čo boli peniaze použité, čiže vydokladovanie ceny zdviháku v roku jeho nákupu, dosť pochybujem, že UP bude zaujmať ako o ňom účtujete v ďalších rokoch a kebyaj, aj tak zdvihák budete ďalej odpisovať na karte majetku aj keď uplatníte paušalne výdavky /lebo odpis je už akokeby zahrnutý v paušalných výdavkov, odpisovanie nemôžete prerušiť/.

    ajkaa121 je offline (nepripojený) ajkaa121

    ajkaa121
    Aký je postup v prípade prechodu z JU na paušálne výdavky?
    Z čoho budem vychádzať? A čo všetko k uplatneniu paušálnych výdavkov potrebujem?
    Som v tom len začiatočník
    Prosím, poradte mi! ďakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ajkaa121 Pozri príspevok
    Aký je postup v prípade prechodu z JU na paušálne výdavky?
    Z čoho budem vychádzať? A čo všetko k uplatneniu paušálnych výdavkov potrebujem?
    Som v tom len začiatočník
    Prosím, poradte mi! ďakujem
    daj si do vyhladávania prechod na paušálne výdavky. Na PORADe nájdeš veľa tém a príspevkov, v ktorých sa to dopodrobna rozoberalo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.