Zavrieť

Porady

Dvojite stav. povolenie +Hladam projektanta-vzduchotechnika, zdravotechnika, kurenie

Chystam sa realizovat nadstavbu, rekonstruovat RD v Bratislave. Zatial mam vypracovany len projekt od architekta a potrebujem projektantov na vzduchotechniku, kurenie, zdravotechniku. Ak mate s niekym dobre skusenosti, poradte prosim.

Zaroven potrebujem radu. cca pred 4 rokmi sme v tomto RD rekonstruovali prizemie - bez stavebneho povolenia a teraz to potrebujem zahrnut do ziadosti o stavebko. Je mozne ziadat o to, aby bolo toto povolenie vystavene na 2x ? resp. potrebujem dve kolaudacie, pretoze po prvej budem ziadat o uver..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    pracujem v stavebnej agende Miloš Mičega - CIMOM TN
    Maja24 Pozri príspevok

    Zaroven potrebujem radu. cca pred 4 rokmi sme v tomto RD rekonstruovali prizemie - bez stavebneho povolenia a teraz to potrebujem zahrnut do ziadosti o stavebko. Je mozne ziadat o to, aby bolo toto povolenie vystavene na 2x ? resp. potrebujem dve kolaudacie, pretoze po prvej budem ziadat o uver..
    Podanie žiadosti podľa § 88a ods. 1 stavebného zákona - konanie o dodatočnom povolení stavby. Podľa ods. 9 sa takéto konanie spojí už konaním kolaudačným, ak je stavba dokončená.

    Ak potrebujete samostané kolaudačné rozhodnutie, tak požiadajte o dodatočné povolenie stavby podľa § 88a ods. 1 s tým, že niečo (aj keď len fiktívne) dokončíte. Následne môžete podať návrh na kolaudáciu.

    Rozdiel v prvej a druhej alt. je len v tom, že pri druhej alt. budete mať názov rozhodnutia "kolaudačné rozhodnutie". Pri prvom to bude spojené s dod. povolením. Uvádzam to preto, lebo stretol som sa s tým, že keď sa išlo na úver, tak banka mala problémy s takým rozh. ako je v alt. 1.

    Pokuta podľa § 105 stavebného zákona Vám už nehrozí. V spojení so zákonom o priestupkoch (372/1990) je to premlčané.


    CIMOM

    ______________________________________

    Za súhlas ďakujem, kto nesúhlasí nech mi prosím uvedie aj dôvod.

    Maja24 je offline (nepripojený) Maja24

    Maja24
    Dakujem velmi pekne za odpoved. Mam k ziadosti o dodatocne povolenie stavby prikladat aj kompletny projekt, suhlasy susedov... vsetky nalezitosti, ktore su potrebne k stavebnemu povoleniu? Alebo co je k tomu potrebne?

    Postup by mal byt teda taky, ze najprv poziadam mestsky urad o dodatocne povolenie a ked mi ho udelia, fiktivne stavbu dokoncim. Nasledne podam navrh na kolaudaciu. Po skolaudovani a uprave stavu nehnutelnosti na katastri uz mozem ziadat o stavebne povolenie, ktore potrebujem k nadstavbe a rekonstrukcii? Ospravedlnujem sa, mozno su to banalne otazky, ale nieco taketo riesim prvy krat v zivote a tesim sa z kazdej rady.
    pracujem v stavebnej agende Miloš Mičega - CIMOM TN
    Maja24 Pozri príspevok
    1 Mam k ziadosti o dodatocne povolenie stavby prikladat aj kompletny projekt,
    2. suhlasy susedov...
    3. vsetky nalezitosti, ktore su potrebne k stavebnemu povoleniu?
    4. Alebo co je k tomu potrebne?
    5. Postup by mal byt teda taky, ze najprv poziadam mestsky urad o dodatocne povolenie a ked mi ho udelia, fiktivne stavbu dokoncim.
    6. Nasledne podam navrh na kolaudaciu.
    7. Po skolaudovani a uprave stavu nehnutelnosti na katastri uz mozem ziadat o stavebne povolenie, ktore potrebujem k nadstavbe a rekonstrukcii?

    K bodu :
    1. Čiastočne ano ? Nemusí myť realizačné poidrobnosti, ale musí byť zakreslený skutkový stav. (postačuje tzv. pasport, v ktorom projektant zakreslí skutkový stav)

    2. Nie.

    3. Primerane. (ani k stavebnému toho moc nepotrebujete)

    4. Uviedol som náležitosti na tomto linku : http://www.porada.sk/t101034-skusim-...gislative.html (použiť primerane).

    5. Iba ak chcete mať variant 2 z môjho predchádzajúceho príspevku. T.j. v kolaudačnom rozhodnutí len klasické kolaudačné, bez aplikovania § 88a ods. 9 SZ.

    6. Áno. (Keď nepôjdete podľa § 88a ods. 9). Lebo ak áno, mate konanie spojené s kolaudačným rozhodnutím.

    7. Nie! Na katastri nemusíte realizovať zmenu, škoda peňazí. Na kataster si to podáte po druhej prestavbe.
    poznámka : Ak po prvom povolení nebudete už pristavovať (meniť pôdorys) môžete zmenu realizovať aj na katastri.


    CIMOM

    Maja24 je offline (nepripojený) Maja24

    Maja24
    dakujem, este otazka k bodu 7. budem ziadat o HU, takze banka ku mne posle znalca na ohodnotenie a ten potrebuje LV, ktory je aktualny, nie?
    po prvom povoleni uz nebudem menit podorys. budem robit nadstavbu.

    Maja24 je offline (nepripojený) Maja24

    Maja24
    Mohli by ste mi este poradit, co mam presne mam uviest, prilozit k tomu dodatocnemu povoleniu stavby? chcem to robit podla Vasho variantu 2 - aby som mala klasicke kolaudacne rozhodnutie. Mam projekt len od architekta, skutkovy stav sa vsak v niektorych drobnostiach lisi. Rekonstruovali sme svojpomocne, nemam k tomu ziadne doklady. Ide o starsi RD, kde sme zburali drevenu verandu,postavili murovanu kuchynu a kupelnu. Menil sa podorys.Na stranke nasho stav.uradu, ba-nove mesto, som sa v tlacivach docitala, ze mam udat zaciatok, ukoncenie stavby, rozpocet...v tychto bodoch neviem, co uviest. dakujem
    Dobrý deň,
    pokiaľ sa Vám nepodarilo ešte nájsť spomýnaných projektantov, ozvite sa na 0903 340079.

    Dvojite stav. povolenie +Hladam projektanta-vzduchotechnika, zdravotechnika, kurenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.