Zavrieť

Porady

Rozdiel medzi UO a DO

Dobry den,
v roku 2008 bol predany DHM. Vyradila som ho z evidencie majetku, urobila som zapis ZC=zostatok dan. odpisu v PD. Lenze mam rozdiel medzi UO a DO. Staci ak aj pri uct. odpisoch urobim zapis v knihe majetku tak ako som to urobila pri dan. odpisoch? Ten rozdiel neuvadzam v DP?
A este mi napadla jedna vec: v roku 2008 bol uplatneny posledny dan. odpis za PC zostavu, ale uctovne odpisy mi budu trvat do januara 2010. Znamena to, ze vo Vykaze o majetku a zavazkoch za roky 2009, 2010 budem stale uvadzat v r. 2 (dlhodoby hm. majetok)tieto uctovne odpisy (resp. sucet ZC vsetkeho majetku minus uctovne odpisy aj za tuto PC zostavu)?
Vdaka za trpezlivost a ochotu.
Naposledy upravil keri : 11.03.09 at 19:25
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    keri Pozri príspevok
    Dobry den,
    v roku 2008 bol predany DHM. Vyradila som ho z evidencie majetku, urobila som zapis ZC=zostatok dan. odpisu v PD. Áno. Lenze mam rozdiel medzi UO a DO. Staci ak aj pri uct. odpisoch urobim zapis v knihe majetku tak ako som to urobila pri dan. odpisoch? V knihe majetku zapíšeš záznam o predaji. Uvedeným dátumom s odpismi nič nerobíš. Ten rozdiel neuvadzam v DP? Nie.
    A este mi napadla jedna vec: v roku 2008 bol uplatneny posledny dan. odpis za PC zostavu, ale uctovne odpisy mi budu trvat do januara 2010. Znamena to, ze vo Vykaze o majetku a zavazkoch za roky 2009, 2010 budem stale uvadzat v r. 2 (dlhodoby hm. majetok)tieto uctovne odpisy (resp. sucet ZC vsetkeho majetku minus uctovne odpisy aj za tuto PC zostavu)? Všetkého, t. z. aj PC.
    Vdaka za trpezlivost a ochotu.
    Odpoveď v rámci citátu.

    keri je offline (nepripojený) keri

    keri
    Marína Pozri príspevok
    Odpoveď v rámci citátu.
    Este k tomu predaji majetku. Zost. cena=dan.odpis za rok 2008 majektu bolii 73 000,--Sk. Urobila som zapis o vyradeni, cize dan. odpisy = 0,--Sk (pri vyradeni som musela napisat sumu dan.odpisu). V knihe majetku ostali este uctovny odpis=uct.zost.cena,co cini za tento majetok 73328,-- Sk. Mam aj pri uct.odpisoch urobit ten zaznam o vyradeni so sumou 73328,-- Sk,aby som mala i uct.odpisy nulove?Lebo ked neurobim, tak mi tu zost. uct.hodnotu bude tahat do vykazu o majetku a zavazkoch... Mam program Alfa.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    keri Pozri príspevok
    Este k tomu predaji majetku. Zost. cena=dan.odpis za rok 2008 majektu bolii 73 000,--Sk. Urobila som zapis o vyradeni, cize dan. odpisy = 0,--Sk (pri vyradeni som musela napisat sumu dan.odpisu). V knihe majetku ostali este uctovny odpis=uct.zost.cena,co cini za tento majetok 73328,-- Sk. Mam aj pri uct.odpisoch urobit ten zaznam o vyradeni so sumou 73328,-- Sk,aby som mala i uct.odpisy nulove?Lebo ked neurobim, tak mi tu zost. uct.hodnotu bude tahat do vykazu o majetku a zavazkoch... Mam program Alfa.
    Áno.

    Rozdiel medzi UO a DO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.