Zavrieť

Porady

Pokuta zo socky

Ahojte. Viete mi niekto poradiť ako sa odvolať do sociálnej poisťovne? Živnostník prerušil živnosť k 9.9.2008 (a stal sa zamestnancom) a živnostenský úrad ho mal odhlásiť z poisťovní a daňového úradu . V januári 2009 sme zistili, že sa mal prísť odhlásiť osobne a musel si doplatiť do konca roka poistné ako DPO - tak aj urobil. Lenže teraz mu prišla zo socky pokuta 200 EUR, za oneskorené odhlásenie. Navyše to chcú do 30 dní a on toľko naraz nemá, vzhľadom na to že živí rodinu. Viete mi niekto poradiť ako sa odvolať??? Inak nemá žiadne nedoplatky. Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ciba je offline (nepripojený) ciba

    ciba
    ahoj, pokial viem tak zivnostensky ohlasuje len zdravotku a danovy urad
    najlepsie by bolo ist osobne na soc poist a dohodnut splatkovy kalendar ak budu pristupni, ale urcite necakat, teraz davaju pokuty za vsetko

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Za odhlášku v SP si zodpovedá živnostník sám. Nie je pravdou , že to mal niekto za neho spraviť , vo Vašom prípade živnostenský úrad .ŽU oznámi ZP a DU .

    Jednotné kontaktné miesto
    Úlohu jednotného kontaktného miesta plní obvodný úrad. Jednotné kontaktné miesto je zriadené za účelom poskytovania informácii o:
    • všeobecných a osobitných podmienkach prevádzkovania živnosti,
    • postupoch vybavovania náležitostí spojených s možnosťou získania živnostenského oprávnenia a prístupu k poskytovaniu služieb,
    • možnostiach prístupu k verejným registrom,
    • všeobecne dostupných spôsoboch riešenia sporov,
    Jednotné kontaktné miesto prijíma od fyzických osôb alebo právnických osôb uchádzajúcich sa o oprávnenie prevádzkovať živnosť údaje potrebné na:
    • registráciu a oznámenie daňovníka,
    • prihlásenie sa do systému povinného zdravotného poistenia,
    • oznámenie zmeny platiteľa poistného na účely zdravotného poistenia.
    Jednotné kontaktné miesto preveruje správnosť týchto údajov a zodpovedá za ich správnosť.

    Pochybujem o tom, že by mu SP pokutu odpustila .Nech skúsi podať odvolanie , ale šancu nevidím.

    Janaex je offline (nepripojený) Janaex

    Janaex
    podla toho co citam, odvolanie mu zamietnu, pretoze je chyba na starne zivnostnika. Podla mna ma dve moznosti 1) podat si ziadost o povolenie splatok, mozu mu povolit maximalne na 18 mesiacov, dolezite bude zdovodnenie preco nemoze zaplatit naraz a ci plati bezne poistne a
    2) ak este neubehlo 30 dni na odvolanie, moze predsa len podat odvolanie, aj ked mu ho zamietnu, ziska cas. Pretoze pobocka nemoze odvolanie zamietnut sama, odvolanie bude odstupene ustrediu a kym pride vysledok odvolania, mozno sumu naspori. Osobne by som okrem ineho namietala aj vysku pokuty, lebo ak ide o prve porusenie zakona a inak zakon dodrziaval, sucasne je v zlozitej financnej a zivotnej situacii, zivitel rodiny s detmi atd. je mozne ze mu odvolaci organ, ustredie sumu o nieco znizi.
    Oni mu napisali, ze mu davaju najnizsiu pokutu, vzhladom na to ze je to po prvykrat, tak si myslim, ze ju neznizia... No i tak je to vysoka suma - tolko ma mesacne na jedlo pre rodinu.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Čo už. Raz sa dal na podnikanie a ak sa neunúval zavčasu osobne ísť informovať o svojich povinnostiach, mohol nakuknúť aj tu: www.socpoist.sk .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    lubka 118 Pozri príspevok
    Oni mu napisali, ze mu davaju najnizsiu pokutu, vzhladom na to ze je to po prvykrat, tak si myslim, ze ju neznizia... No i tak je to vysoka suma - tolko ma mesacne na jedlo pre rodinu.
    No je to smutné , ale mal na svoje povinnosti myslieť skôr , aby nemusel ubrať z rodinného rozpočtu .Jednoducho to zanedbal .Sociálnu poisťovňu to nezaujíma , či bude mať na jedlo , alebo nie .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.