Zavrieť

Porady

Odpis auta

Dobrý večer, ak SZČO nakúpila auto pred 3 rokmi, nezaradila ho do používania (neoznámila to účtovníčke), teraz si chce uplatňovať odpisy, môže to urobiť aj po 3 rokoch. Má nárok na odpis už iba jeden rok alebo bude odpisovať 4 roky a vstupnou cenou bude cena za ktorú nakúpil pred 3 rokmi alebo potrebuje ho dať ohodnotiť znalcovi .
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Odpisovať bude ako v 4-tom roku odpisovania. Znalecký posudok nie. Treba vychádzať z OC za ktorú kúpil auto.

    Viera1000 je offline (nepripojený) Viera1000

    Viera1000
    čiže má nárok už iba na jeden rok odpisovania.
    Čo ak by auto vôbec nezaradil do majetku firmy mohol by si uplatňovať náhradu za používania motorového vozidla v osobnom vlastníctve. Pretože on by potom odpisoval iba tento jeden rok

    milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

    milagros208
    Chcela by som sa spýtať ohľadom odpisovania auta. SZČO si kúpil v 03/08 auto. Pôvodne ho nechcel zaradiť do podnikania, ale keďže si chce ponížiť základ dane odpismi, rozhodol sa zaradiť ho do podnikania. Teraz ma zaujíma, či si môže uplatniť odpisy, keďže nemá žiadne doklady, že auto na podnikanie používal /stasky, doklady o tankovaní/ a taktiež nemal zaplatenú cestnú daň. Ďakujem.

    milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

    milagros208
    milagros208 Pozri príspevok
    Chcela by som sa spýtať ohľadom odpisovania auta. SZČO si kúpil v 03/08 auto. Pôvodne ho nechcel zaradiť do podnikania, ale keďže si chce ponížiť základ dane odpismi, rozhodol sa zaradiť ho do podnikania. Teraz ma zaujíma, či si môže uplatniť odpisy, keďže nemá žiadne doklady, že auto na podnikanie používal /kniha jázd, doklady o tankovaní/ a taktiež nemal zaplatenú cestnú daň. Ďakujem.
    Nevie niekto pomôcť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.