Zavrieť

Porady

Krókusy

Prosím vás, máte niekto skúsenosti s pestovaním krókusov, ale nie v záhradke, ale v bytových podmienkach, teda v kvetináčoch? Je vôbec možné pestovať krókusy takýmto spôsobom? Ako?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

    Silvernola
    zuzana.ppt Pozri príspevok
    to to je trocha mimo temy, ale neviem vobec definovat este tieto kvety. je ten fialovy kvet astra? zlty chryzantena? a ten ruzovy skutocne neviem ani priblizne co...
    Všetky tri sa pestujú ako letničky. Prvá (na 90%) je japonská jedlá chryzantéma, druhá je črepníkový senecio (starček) a tretia papuľka, ktorá môže na záhrade aj prezimovať.

    zuzana.ppt je offline (nepripojený) zuzana.ppt

    pozorovatel,ziak,lovec mudrosti,krasy a poznania ...viac zuzana.ppt
    dobry den,

    tato tema velmi zaujima aj mna, i ked nie v byte, ale na zahradke. v tejto casti zahradky, ktora je na foto mam nasadene pivonky. kvitnu mi koncom maja,zaciatkom juna, asi dva - tri tyzdne. pred nimi mam volne miesto, ktore momentalne riesim ako vidiecku zahradku so zmesou kvetov zltej, ruzovej,fialovej,modrej a zelenej farby. moja povodna myslienka vsak bola nasadit na toto miesto 250 krokusov, lebo je to kvet, ktory sa mi NESMIERNE paci. aj sa tak stalo, ake vsak bolo moje rozcarovanie na jar, ked mi z 250 cibuliek vzislo iba 5 ((((

    kde som spravila chybu?
    krokusy.jpg  
    zlty.jpg  
    1.krokusy.jpg  
    1/1

    zuzana.ppt je offline (nepripojený) zuzana.ppt

    pozorovatel,ziak,lovec mudrosti,krasy a poznania ...viac zuzana.ppt
    to nemyslim, skor asi je velmi tvrda poda. ja som tie cibulky nechala v zemi, mozno buducu jar vzide trocha viac, mozno skusim niecim na jar aj prihnojit. a este je pravdou aj to, ze som tie cibulky vobec nepolievala. nepolievam ani tulipany a narcisy a tie mi vzidu

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    možno si ich dala príliš hlboko,mali by byť v hĺbke 8-10cm,niekde píšu 5cm. a možno tá tvrdá pôda je príčina.vyžadujú ľahkú priepustnú pôdu

    zuzana.ppt je offline (nepripojený) zuzana.ppt

    pozorovatel,ziak,lovec mudrosti,krasy a poznania ...viac zuzana.ppt
    dakujem za odpoved. takze skusim tuto podu este upravit. myslim si, ze hlbka bola spravna. je mozne vysadit ich na jesen do spravnej hlbky a dat potom na ne este jednu vrstvu nejakych kvetov (napr. gazanii), ktore by mi kvitli az do jesene? alebo by to bolo privela na tak maly kusok pody musim si vybrat? bud krokusy alebo vidiecka zahradka

    zuzana.ppt je offline (nepripojený) zuzana.ppt

    pozorovatel,ziak,lovec mudrosti,krasy a poznania ...viac zuzana.ppt
    to to je trocha mimo temy, ale neviem vobec definovat este tieto kvety. je ten fialovy kvet astra? zlty chryzantena? a ten ruzovy skutocne neviem ani priblizne co...
    zlty kvet.jpg  
    249875_214379175262515_100000713012928_647485_7860374_n.jpg  
    ruzovy kvet.jpg  
    1/1

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    zuzana.ppt Pozri príspevok
    dakujem za odpoved. takze skusim tuto podu este upravit. myslim si, ze hlbka bola spravna. je mozne vysadit ich na jesen do spravnej hlbky a dat potom na ne este jednu vrstvu nejakych kvetov (napr. gazanii), ktore by mi kvitli az do jesene? alebo by to bolo privela na tak maly kusok pody musim si vybrat? bud krokusy alebo vidiecka zahradka
    sú druhy krokusov,ktoré kvitnú aj na jeseň
    Crocus speciosus

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.