Zavrieť

Porady

vyradenie PFA

Ahojte poradaci.

Budem velmi stastny ak mi dokazete pomoct. Som FO, zivnostnik, vediem JU. Zacal som podnikat v minulom kalendarnom roku. Tento mesiac podavam DP a zaujima ma, ci je mozne ho nepodat ak prijmy nepresiahli v minulom roku ani 30 000 sk (hranica je tusim 49 000 sk aj nieco) avsak vykazujem danovu stratu (nakupoval som vsetko potrebne) a vydavky presiahli 60 000 sk. Mam v takomto pripade poda DP alebo si nemusim uznat niektore PFA a tak nevykazovat danovu stratu - nepodat danove priznanie?

Velmi by mi to pomohlo vyriesit co najskor.

Dakujem Vam vsetkym
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    retrosonic Pozri príspevok
    Ahojte poradaci.

    Budem velmi stastny ak mi dokazete pomoct. Som FO, zivnostnik, vediem JU. Zacal som podnikat v minulom kalendarnom roku. Tento mesiac podavam DP a zaujima ma, ci je mozne ho nepodat ak prijmy nepresiahli v minulom roku ani 30 000 sk (hranica je tusim 49 000 sk aj nieco) avsak vykazujem danovu stratu (nakupoval som vsetko potrebne) a vydavky presiahli 60 000 sk. Mam v takomto pripade poda DP alebo si nemusim uznat niektore PFA a tak nevykazovat danovu stratu - nepodat danove priznanie?

    Velmi by mi to pomohlo vyriesit co najskor.

    Dakujem Vam vsetkym
    A čo potom s tými faktúrami urobíš? Raz sa ti tá strata zíde.
    nic. necham vo fascikli. alebo som povinny si uznat vydavky? pokial viem tak mam moznost ale nemusim. a v tomto pripade by mi to naozaj ulahcilo a ta strata mi nevadi. nie je to tak velke cislo. chcem sa vyhnut podaniu DP. je to teda mozne?
    nikto nevie poradit?
    zaujimalo by ma aj, ci v pripade, ze nepodam DP je potrebne odovzdat nejaky doklad na danovy. nejake prehlasenie, ze prijem nepresiahol tolko a tolko... alebo netreba?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.