Zavrieť

Porady

Zle uctovanie odpisov majetku

Dobry den, teraz pri uzatvarani roku 2008 sme zistili, ze sme v roku 2007 uctovali o danovych odpisoch a nie o uctovnych? Ako to mame napravit?
K 31.12.2007 boli danove odpisy 31.641,- Sk a účtovné boli 28.489,- Sk. Rozdiel bol teda 3.152,- Sk z ktoreho bol pocitany aj odlozeny dan zavazok. Prosim poradte mi ako to vysporiadat v roku 2008.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    48912 Pozri príspevok
    Dobry den, teraz pri uzatvarani roku 2008 sme zistili, ze sme v roku 2007 uctovali o danovych odpisoch a nie o uctovnych? Ako to mame napravit?
    K 31.12.2007 boli danove odpisy 31.641,- Sk a účtovné boli 28.489,- Sk. Rozdiel bol teda 3.152,- Sk z ktoreho bol pocitany aj odlozeny dan zavazok. Prosim poradte mi ako to vysporiadat v roku 2008.
    Rok 2007 je už uzavretý (predpokladám).
    Nepokladám to za chybu významnú, učtovala by som na pôvodných účtoch.

    Chybu v účtovaní opravte v r. 2008. 551/08x ......- 3152,-
    Tak isto budete postupovať pri oprave chyby v odloženej dani .

    48912 je offline (nepripojený) 48912

    48912
    Dobry den, dakujem za rychlu odpoved. Opravim teda uctovanie v roku 2008 zapisom 551/082 so znamienkom minus. Odlozeny dan.zavazok vsak opravovat nebudeme pretoze ten bol vypocitany spravne z rozdielu UO a DO. Este raz dakujem.

    martinius je offline (nepripojený) martinius

    martinius
    48912 Pozri príspevok
    Dobry den, dakujem za rychlu odpoved. Opravim teda uctovanie v roku 2008 zapisom 551/082 so znamienkom minus. Odlozeny dan.zavazok vsak opravovat nebudeme pretoze ten bol vypocitany spravne z rozdielu UO a DO. Este raz dakujem.
    Ja by som tento rok "dorovnala" účtovné odpisy na takú hodnotu, akú by mali mať...netreba storno, doúčtuješ ich v sume zníženej o tú hodnotu z predošlého roka. Po zaúčtovaní už budeš vedieť zostatkovú účtovnú hodnotu, daňovú vieš takisto, tak dorátaš odloženú daň, nevidím v tom žiaden problém.

    Zle uctovanie odpisov majetku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.