Zavrieť

Porady

Fa za plyn nájomcom

Prosím mohli by ste mi poradiť? Minulý rok sme dali do prenájmu časť našej prevádzky. My dostávame za plyn zálohové fa a časť z nej prefakturovávame nájomcom. Účtujem to 311 / 324 . Keďže vyúčtovacia fa neprišla ku koncu roka, spravila som a dala u nás do účtovníctva predpoklad spotreby u prenajímanej časti 384 / 602 . A čo keď mi príde vyúčtovanie? Bude to spravne ak vyrovnám zálohy -311 / - 324. A skutočnú spotrebu zaúčtujem
311 / 602 t.j.doplatok
/ 384 t.j predpoklad v roku 2008
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivet. je offline (nepripojený) ivet.

    ivet.
    teraz som sa asi pomýlila, tak sa opravím: miesto 384 malo byť 385-príjmy bud. období.

    šromo je offline (nepripojený) šromo

    šromo
    ivet. Pozri príspevok
    Prosím mohli by ste mi poradiť? Minulý rok sme dali do prenájmu časť našej prevádzky. My dostávame za plyn zálohové fa a časť z nej prefakturovávame nájomcom. Účtujem to 311 / 324 . Keďže vyúčtovacia fa neprišla ku koncu roka, spravila som a dala u nás do účtovníctva predpoklad spotreby u prenajímanej časti 384 / 602 . A čo keď mi príde vyúčtovanie? Bude to spravne ak vyrovnám zálohy -311 / - 324. A skutočnú spotrebu zaúčtujem
    311 / 602 t.j.doplatok
    / 384 t.j predpoklad v roku 2008
    Ja by som zvažovala :
    vyúčtovanie odberu : 311/385 rozpustenie dohad.pol.
    324/311 odpočet uhradených záloh

    602 už máš vo výnosoch a je potrebné iba doúčtovať prípadné rozdiely v odhadoch spotreby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.