Zavrieť

Porady

znova skusobna doba po 5 rokoch prace

Dobry den, pracujem v CR 5 rokov u stejneho zamestnavatela. Teraz ma chce nadriadeny preradit kvoli krize na ine oddelenie v ramci stejnej firmy. Vlastne budem sediet na inom konci chodby ako doteraz. Problem je v tom ze mi nadriadeny tvrdi ze prechodom na ine oddelenie pod noveho nadriadeneho budem zase musiet absolvovat 3mesacnu skusobnu dobu.
Je to v poriadku? po 5 rokoch v stejnej firme?
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    ziadnu skusobnu dobu nepodpisuj

    sposob preradenia na ine pracovisko by mal byt dohodnuty zmenou - dodatkom pracovnej zmluvy.
    Da sa to urobit rozne.
    Moze to byt preradenie docasne /napr. na tie 3 mesiace/ a ak s tebou nebudu spokojni, vratis sa spat na povodne miesto.
    Ak spokojni budu, mozete dalsim dodatkom urobit preradenie trvale.

    To vsak neznamena, ze podpises znovu skusobnu dobu so vsetkymi pravnymi dosledkami /teda vlastne ta 3 mesiace mozu napr. prepustit zo dna na den/

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    starka55 Pozri príspevok
    Dobry den, pracujem v CR 5 rokov u stejneho zamestnavatela. Teraz ma chce nadriadeny preradit kvoli krize na ine oddelenie v ramci stejnej firmy. Vlastne budem sediet na inom konci chodby ako doteraz. Problem je v tom ze mi nadriadeny tvrdi ze prechodom na ine oddelenie pod noveho nadriadeneho budem zase musiet absolvovat 3mesacnu skusobnu dobu.
    Je to v poriadku? po 5 rokoch v stejnej firme?
    dakujem
    nie, nie je to v poriadku. tu som ti prilepila § 31 zo Zákonníka práce ČR č. 65/1965.

    [hore]§ 31


    (1) V pracovní smlouvě může být sjednána zkušební doba, která činí, pokud nebyla dohodnuta zkušební doba kratší, tři měsíce. Sjednaná zkušební doba nemůže být dodatečně prodlužována.
    (2) Doba překážek v práci, pro které zaměstnanec nemůže během zkušební doby konat práci, se započítává do zkušební doby v rozsahu nejvýše deseti pracovních dnů.
    (3) Zkušební doba musí být sjednána písemně, jinak je její sjednání neplatné.

    znova skusobna doba po 5 rokoch prace

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.