Zavrieť

Porady

zaplatené hodiny

Dobrý deň,
s nerovnomerným prac. časom som už vysporiadaná, mám rozpis smien na celý rok, aj dovolenkové nároky prepočítané, len mi prosím ešte povedzte toto:
FPČ na február je 150 hodín
Jano odrobil 147 hodín a Peter 154 hodín. Obom preplatím 150 hodín a v nasledujúcom mesiaci to bude naopak, Jano bude mať odprobených viac a Peter menej hodín, ale znova im preplatím len normu hodín.
Za celý rok sa mi presne na hodinu všetko vyrovná. Je to takto správne?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    IvetaH Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    s nerovnomerným prac. časom som už vysporiadaná, mám rozpis smien na celý rok, aj dovolenkové nároky prepočítané, len mi prosím ešte povedzte toto:
    FPČ na február je 150 hodín
    Jano odrobil 147 hodín a Peter 154 hodín. Obom preplatím 150 hodín a v nasledujúcom mesiaci to bude naopak, Jano bude mať odprobených viac a Peter menej hodín, ale znova im preplatím len normu hodín.
    Za celý rok sa mi presne na hodinu všetko vyrovná. Je to takto správne?
    Ďakujem
    V prvom rade musíš mať nahratý pracovný kalendár na rok 2009 v mzdovom programe. Teba zaujíma ročná norma hodín, tá musí sedieť. Ak mal Jano nahraté v kalendári prac. smeny za 2/09 147 hod., tak tie sú aj vykazované vo výplate, nie klasická mesašná norma 150 h. Dtto je to aj u Petra, ten má mať nahratých 154 h. Mesačná základná mzda je u oboch bez ohľadu na odpr. hodiny rovnaká. Výslednú sumu hrubej mzdy môžu zmeniť len prípadné príplatky a nadčasy nad ich v tom mesiaci stanovený prac. čas.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    IvetaH Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    s nerovnomerným prac. časom som už vysporiadaná, mám rozpis smien na celý rok, aj dovolenkové nároky prepočítané, len mi prosím ešte povedzte toto:
    FPČ na február je 150 hodín
    Jano odrobil 147 hodín a Peter 154 hodín. Obom preplatím 150 hodín a v nasledujúcom mesiaci to bude naopak, Jano bude mať odprobených viac a Peter menej hodín, ale znova im preplatím len normu hodín.
    Za celý rok sa mi presne na hodinu všetko vyrovná. Je to takto správne?
    Ďakujem
    Z môjho pohľadu je pri nerovnomerne rozvrhnutom pracovnom čase(NRPČ) spravodlivejšia hodinová mzda. Koľko odpracoval, za toľko dostane zaplatené. Pri NRPČ sa počet hodín u jednotlivých zamestnancov nemusí rovnať.
    Síce už máš vypočítaný nárok na dovolenku, do budúcna ti výpočet nároku môže uľahčiť tabuľka z http://www.porada.sk/319206-post4.html


    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.