Zavrieť

Porady

Orange teleplatba-platba kartou

Prosím, vie mi niekto poradiť ako správne zaúčtovať na výpise z Bu položku, ktorá sa volá Orange teleplatba - je to úhrada faktúry, ale na výpise je napísané, že platba kartou. Okrem toho sú tam dva dátumy - obrat je napr. 12.12.2008 a dátum účtovania je 15.12.2008 - kedy účtovať v peňažnom denníku? Je to výpis zo SLSP, má s tým niekto skúsenosť? Môžem to zaúčtovať rovno ako úhradu fa z Bú, alebo to treba brať ako platbu kartou, aj keď to podľa mňa platba kartou nie je. Ďakujem vopred za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

    AnnaK
    Tuná by sa mali ozvať tí, ktorí touto formou uhrádzajú faktúry od Orangu. Zrejme prostredníctvom bankomatu - teda prostredníctvom svojej bankovej karty uhradia faktúru, ale banka peňažné pohyby, vykonané prostredníctvom bankovej karty spracuje až o niekoľko dní. Ja mám tiež taký prípad ale v tom zhone som sa nikdy nepýtala, či to aj skutočne tak prebieha ako som opísala. Ja zaúčtujem uvedenú teleplatbu iba ako klasickú úhradu faktúry s dátumom, kedy ju zaúčtovala banka, teda v tomto prípade 15.12.2008.

    Zuzana Ku. je offline (nepripojený) Zuzana Ku.

    Zuzana Ku.
    Ale čo som sa ja pýtala klientky, tak ona nič cez bankomat nezadáva, jej to odchádza z účtu pravidelne, ako napr. inkaso, ja teda neviem, prečo sa to volá platba kartou... A ďakujem AnnaK za Tvoj príspevok.

    AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

    AnnaK
    Nemáš za čo ďakovať. Klient práve odišiel na týždňovú dovolenku, ale hneď ako sa vráti, opýtam sa ho na to. Potom v tom bude zrejme niečo také, že pri uzatváraní zmluvy v Orangi si dohodli povolenie inkasa vystavených faktúr. Ale zbytočne budem špekulovať a popýtam sa. Klient má účet vo VÚB, na výpise má uvedené Orange teleplatba, ale táto banková operácia je uvedená aj na zozname transakcií vykonaných platobnou kartou.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Takúto úhradu neúčtujem cez priebežné položky, ale rovno ako úhradu záväzku.

    AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

    AnnaK
    Dokladom preukazujúcim vznik záväzku je faktúra od Orangu za telefón prípadne za internet. Tú zaúčtujem ako záväzok v JÚ alebo v PÚ. Teleplatbu z bankového účtu účtujem jednoducho ako úhradu faktúry.

    dadka115 je offline (nepripojený) dadka115

    dadka115
    Mila AnnaK, velmi mi pomohli tvoje rady, ktore tu citam. Ja tento rok uctujem prvykrat aj vypisy z BU, tak som mala problem, ako zauctovat teleplatbu. A chcela by som sa ta este opytat, ako potom zauctujem (vypis zo SLSP) aj odmeny za platbu kartou, ktore poskytuje SLSP - je to ako iny prijem (ako napr.zakladny urok kreditny)? A ci sa to potom berie ako prijmy ako uroky a ci to bude potom sucast prijmov zo zivnosti. Mam v tom totalny chaos, ale nechcem to zauctovat hned na prvykrat zle.
    Dakujem velmi pekne za akukolvek pomoc a radu. )

    Orange teleplatba-platba kartou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.