Zavrieť

Porady

leasing nehnutelnosti

Dobry den poradaci

Ma niekto skusenosti s leasingom nehnutelnosti na slovensku?
Uvitam akekolvek reakcie na temu.Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Výhodou je že prípade lízingu možno majetok rýchlejšie odpisovať ako pri bežnom obstarávaní. Doba daňového odpisovania nehnuteľností 20 rokov, v prípade leasingu skrátená na 12 rokov, okrem pozemku, ktorý sa neodpisuje. Je to nástroj daňovej optimalizácie.
    Lízingová spoločnosť, ako majiteľ budovy, je tiež povinná sa starať o budovu, zabezpečovať poistenie, započíta to však do splátok.
    Spätným leasingom nehnuteľnosti je možne si uvolniť peňažné prostriedky. Leasing nehnuteľnosti poskytuju skoro všetky veľké leasingovky, ale nie na všetky typy nehnuteľnosti.

    azte1 je offline (nepripojený) azte1

    azte1
    O ktore leasingovky ide a ake nehnutelnosti su cez ne realizovatelné ?Mozno aj nejake porovnania leasing vs.uver?:-)Dakujem
    ako som napisal takmer vsetky velke slovenske leasingovky, ziadnej konkretnej reklamu robit nebudem, nie je problem si ich vyhladat. vo vacsine pripadov robia leasing velkych logistickych priestorov a hal na prenajom, pripadne kancelarskych priestorov na prenajom. Skor sa vyhybaju rezidencnym nehnutelnostiam a zariadeniam cestovneho ruchu (hotely ubytovne, atd)
    uver vs leasing, v skratke: rozdiel vo vlastnictve, leasing lahsie ziskat ale moze byt drahsi, danove hladisko z pohladu kratsej doby odpisovania som uz popisal, poistne v pripade leasingu je sucastou splatky ale je vacsinou lacnejsie (leasingovka ma lepsiu vyjednavaciu poziciu), v pripade leasingu sa o nehn. stara leasingovka.

    leasing nehnutelnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.