Zavrieť

Porady

číslovanie záväzkov- odvody

Určite som to tu už niekde čítal ale za svet to neviem nájsť,musím sa teda spýtať:
program ALFA (JU) pri zapisovaní záväzku pýta číslo dokladu (číslo faktúry) a interné číslo, čo mám nastavené a automaticky mi to číslo priradí. Teda čo číslo to jeden doklad.
Ale ak sa jedná o záväzky typu odvody do soc poist. a Zdrav.poisťovne, ako doklad o správnej výške platby prikladám príslušný výpis (soc.poist) a Ročné zúčtovanie (Zdrav.poit), k tomu pricapnem tabuľku v exceli a platba v kazdom mesiaci má iné Interné číslo. To interné číslo od mňa pýta aj Alfa.
Postupujem správne alebo je aj lepší spôsob evidencie a číslovania. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

    AdrianaA
    No ja to robím tak, že si nahrám záväzky do soc., zdrav.poisťovne pod interným číslom, ktoré som si sama zadala a teraz mi už postupne čísluje. Pri nahadzovaní záväzku uvádzam do VS mesiac a rok. Potom k tomu postupne nahadzujem úhrady cez banku. Robím to presne ako keby som chcela uhradiť faktúru a mám to členené aj analyticky v peňažnom denníku. Môžem si teda v priebehu roka vytlačiť saldo za poisťovne a vidím nedoplatky resp. preplatky . Alebo si môžem vytlačiť obraty z peňažného za konkrétnu analytiku.

    číslovanie záväzkov- odvody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.