Zavrieť

Porady

živnosenský list

Môj známy mi dal spracovať daňové priznanie. Doniesolmi dva živn. listy. Jeden vydaný v r.2002 - na vykonávanie ohlasovacej živnosti - 1.sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľnej živnosti
2. obchodná činnosť v rozsahu voľných živností.
Druhý je vydaný v roku 2005 a je na vykonávanie ohlasovacej živnosti - nákladná cestná doprava do celkovej hmotnosti 3,5t vrátane prípojného vozidla. Tvrdil mi že mu platia oba, prtože ten druhý mu len doplnili z dôvodu zmeny o cestnej doprave. Počas roka si fakturuje dopravu napr. stavebného materiálu, ale aj pomocné stavebné práce. Je to v poriadku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    LILI3107 Pozri príspevok
    Môj známy mi dal spracovať daňové priznanie. Doniesolmi dva živn. listy. Jeden vydaný v r.2002 - na vykonávanie ohlasovacej živnosti - 1.sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľnej živnosti
    2. obchodná činnosť v rozsahu voľných živností.
    Druhý je vydaný v roku 2005 a je na vykonávanie ohlasovacej živnosti - nákladná cestná doprava do celkovej hmotnosti 3,5t vrátane prípojného vozidla. Tvrdil mi že mu platia oba, prtože ten druhý mu len doplnili z dôvodu zmeny o cestnej doprave. Počas roka si fakturuje dopravu napr. stavebného materiálu, ale aj pomocné stavebné práce. Je to v poriadku?

    Podľa uvedených skutočnosti stavebné práce nemá v živnosti. Môže sa to klasifikovať ako nedovolené podnikanie.

    LILI3107 je offline (nepripojený) LILI3107

    LILI3107
    No vraj mu to platí, keďže tam má napsané činnosť v rozsahu voľnej živnosti. Môže to byť?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    LILI3107 Pozri príspevok
    No vraj mu to platí, keďže tam má napsané činnosť v rozsahu voľnej živnosti. Môže to byť?
    Má v rozsahu voľnej živnosti, ale len sprostredkovanie. Totiž určité druhy sprostredkovania môžu byť podmienené.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    obchodná činnosť v rozsahu voľných živností.
    sem nespadá činnosť: pomocné stavebné práce

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    LILI3107 Pozri príspevok
    a čo mu teraz hrozí? a čo teda vlastne spadá do tých voľných živností?
    Volná živnosť je všeobecné pomenovanie činnosti, ktoré nepotrebujú špeciálne vzdelanie na výkon. Ale v živnostenskom liste musíš mať konkrétne vymenované jednotlivé činnosti, neexistuje také niečo, že "všetky voľné činnosti".

    LILI3107 je offline (nepripojený) LILI3107

    LILI3107
    No ale on tam nemá vymenované činnosti. Má to presne tak ako som to opísala hore. A koľko rokov spätne mu môže prísť kontrola?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.