Zavrieť

Porady

ako mam zadat vypoved

Ak poziadam o skoncenie pracovneho pomeru dohodou bez naroku na odstupne a zamestnavatel s tym suhlasit nebude-co potom?Ako to mam riesit
Naposledy upravil adka_8 : 13.03.09 at 16:10 Dôvod: doplnenie otazky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    adka_8 Pozri príspevok
    Dobry den-chcela by som sa opytat-moje zamestnani trva od roku2003 mam ho na dobu neurcitu,v roku 2006 som nastupila na matersku dovolenku,ktora mi skoncila 24.2.2009-od 25.2. mam nariadenu dovolenku do konca marca a od 1.4 mam nastupit,ale bola som na jednom pohovore,dnes mi oznamili,ze som prijata a 20.4.je nastup na skolenie.Chcela by som sa Vas spytat,ako by to bolo,co najlepsie vyriesit,aby som dala vypoved a nastupila do toho noveho zamestnania.Dakujem
    Skús požiadať o rozviazanie pracovného pomeru dohodou.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    adka_8 Pozri príspevok
    Dobry den-chcela by som sa opytat-moje zamestnani trva od roku2003 mam ho na dobu neurcitu,v roku 2006 som nastupila na matersku dovolenku,ktora mi skoncila 24.2.2009-od 25.2. mam nariadenu dovolenku do konca marca a od 1.4 mam nastupit,ale bola som na jednom pohovore,dnes mi oznamili,ze som prijata a 20.4.je nastup na skolenie.Chcela by som sa Vas spytat,ako by to bolo,co najlepsie vyriesit,aby som dala vypoved a nastupila do toho noveho zamestnania.DakujemA mozu mi robit nejake problemy,kedze sa uz na mna vzathuje 3 mesacna vypovedna lehota,ktoru uz urcite nestihnem,lebo toho 20.4 uz musim nastupit do noveho,alebo to pojde v pohode?
    výpovedná doba zo strany zamestnanca je 2-mesačná, pokial nemáš dlhšiu v pracovnej zmluve. Výpoveď začína plynúť prvým dňom nasl. mesiaca.
    Môžeš požiadať o skončenie prac.pomeru dohodou - bez nároku na odstupné, pokial si výpoveď dávala ty. S tým ale musí zamestnávatel súhlasiť.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    adka_8 Pozri príspevok
    Ak poziadam o skoncenie pracovneho pomeru dohodou bez naroku na odstupne a zamestnavatel s tym suhlasit nebude-co potom?Ako to mam riesit
    Neurobila si dobre, keď si zmenila pôvodne zadanú otázku - ľudia ti už na ňu odpovedali. Mala si zadať nový príspevok s otázkou. ň

    Inak už ti na otázku odpovedala aj veronika.

    Budeš musieť dať výpoveď, 2 mesačná výpovedná doba začne plynúť prvým dňom nasledovného mesiaca a PP skončí po uplynutí VD.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Mozes to spojit do jedneho dokumentu.
    Poziadas o ukoncenie prac.pomeru dohodou a poziadas zamestnavatela o vyjadrenie do konca mesiaca.

    Potom napises, ze pokial bude jeho odpoved zamietava, davas vypoved, pricom vypovedna doba zacne plynut 1.4. 2009.

    ako mam zadat vypoved

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.