Zavrieť

Porady

zmena platcu na neplatcu DPH v Alfe

Dobrý deň,potrebovala by som poradiť ako nastaviť alfu ak klient počas roka urobil zmenu v registrácii platcu DPH.Platcom bol prvé dva kvartále t.j. do júna 2008 a potom už nie.Neviem ako to mám urobiť aby sa mi účtovalo ako má.Ďakujem za rady. )
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Evat1 Pozri príspevok
    Dobrý deň,potrebovala by som poradiť ako nastaviť alfu ak klient počas roka urobil zmenu v registrácii platcu DPH.Platcom bol prvé dva kvartále t.j. do júna 2008 a potom už nie.Neviem ako to mám urobiť aby sa mi účtovalo ako má.Ďakujem za rady. )
    Ak bol platca DPH, tak choď do Číselník-Režim účtovania a tam odklikni /odkrížkuj/ Platiteľ DPH a budeš účtovať ako neplátca DPH, viď obrázok.
    Pekný večer

    Katka22 je offline (nepripojený) Katka22

    teraz hlavne mama :-) Katka22
    Lenuška Pozri príspevok
    Prosím aký je postup z neplatcu DPH....na platcu DPH napr. od 12.mája 2009 ......
    Dobrý deň
    Treba si prečítať príspevok číslo 2 od Manual ( váš prípad : treba to tam iba zakliknúť )

    Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

    Lenuška
    Dobrý deň, čítala som ho, ďakujem. Myslela som ale, že niekde sa musí zadať dátum odo dňa.......čo som nenašla.Tak preto som sa spýtala,.....no ale tak to teda nefunguje, .....takže veľmi,veľmi jednoduché, ....

    zmena platcu na neplatcu DPH v Alfe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.