Zavrieť

Porady

časové rozlíšenie áno či nie

Ahojte poraďáci,
rozlíšili by ste časovo nájom za korunu? nájomná zmluva má účinnosť od 14.7, podľa OR vznikla firma 5.8.08, nájom bude zaplatený až v r.2009. V r.2008 by som účtovala 518/383 od 5.8.08-31.12.08 a v.2009 518/211 a 383/211. Aký je Váš názor?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    durisovad Pozri príspevok
    Najom za jednu korunu alebo najom v korunach?
    Dáška, predpokladám, že sa tu jedná o prenájom nejakej cesty, alebo potoka od obce, tu by som určite nerozlišovala nájom na 1,- Sk, radšej by som to v budúcom období dala ako nedaňový náklad. Tiež som zabudla na to, že nemá uhradené obci prenájom cesty, dala som to pri úhrade v hotovosti 1,-Sk
    MD 518/A -nedaňové / D 211/A

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    majosek Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci,
    rozlíšili by ste časovo nájom za korunu? nájomná zmluva má účinnosť od 14.7, podľa OR vznikla firma 5.8.08, nájom bude zaplatený až v r.2009. V r.2008 by som účtovala 518/383 od 5.8.08-31.12.08 a v.2009 518/211 a 383/211. Aký je Váš názor?
    Pri takomto rozhodovaní či je to dôležité, alebo nedôležité sa môžeš oprieť o zákon o účtovníctve § 17

    (9) Informácie v účtovnej závierke musia byť pre používateľa užitočné, posudzujú sa z hľadiska ich významnosti a musia byť zrozumiteľné, porovnateľné a spoľahlivé. Informácia sa považuje za významnú, ak by jej neuvedenie v účtovnej závierke alebo jej chybné uvedenie v účtovnej závierke mohlo ovplyvniť úsudok alebo rozhodovanie používateľa. Informácie v účtovnej závierke sú zrozumiteľné, ak spĺňajú požiadavky podľa § 8 ods. 5; informácie nemôžu byť vylúčené iba z dôvodu, že sú nezrozumiteľné pre používateľa. Informácie sú porovnateľné, ak spĺňajú požiadavky podľa § 7 ods. 3 a 4. Informácie v účtovnej závierke sú spoľahlivé, ak spĺňajú požiadavky podľa § 7 ods. 1 a ak sú úplné a včasné. Úplnosť informácií v účtovnej závierke sa zabezpečuje s dodržaním významnosti a so zohľadnením nákladov na ich získanie. Informácie v účtovnej závierke sú včasné, ak spĺňajú požiadavky podľa odseku 5.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    majosek Pozri príspevok
    jedná sa o ročný nájom za korunu jednej kancelárie, nie je to cesta ani potok.
    Je úplne jedno o prenájom čoho sa jedná, odpovedala som z hľadiska toho, s čím som sa osobne stretla. Odporúčam dať do časového rozlíšenia, hoci i keby to z dôvodu opomenutia nebolo, nik ti za to nedá žiadnu pokutu. Ale ak o tom vieš, tak prečo dilema, daj to do časového rozlíšenia, v súvahe sa ti to aj tak neobjaví, nakoľko táto sa vyhotovuje v tis.Sk. Ale v závierkových operáciach otvorených položiek to môžeš mať.

    časové rozlíšenie áno či nie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.