Zavrieť

Porady

Schlofferov tumor

10 rokov po gynekologickej operácii sa mi na reze vytvorila veľmi tvrdá hrča. Lekár to diagnostikoval ako schlofferov tumor. Som objednaná na chirurgické odstránenie, no chcem sa opýtať, či niekto nepozná iný spôsob odstránenia.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    http://www.zdravie.sk/sz/forum/510/0...rov-tumor.html
    a čo myslíš aký spôsob?jedine vyoperovať nir iné sa s tým nedá urobiť.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Ja to poznám ako pooperačné zrasty, ktoré dosť často bolia, najmä pri zmene počasia, alebo v prípade prechladnutia, či horúčky.
    Našla som toto:

    v operačných jazvách sa často aj s odstupom rokov tvoria tzv. Schlofferove tumory - tkanivová reakcia okolo stehu. Brušná stena je pri každej operácii i po cisárskom reze šitá v piatich vrstvách, len posledná z toho je koža, pod ňou sú ďalšie štyri vrstvy stehov. Tak sa často stáva, že okolo niektorého stehu z tých štyroch vrstiev sa vytvorí hrčka - Schlofferov tumor. Ten sa po čase buď sám vstrebe alebo sa dá jednoducho vyoperovať v lokálnej anestézii. Nemá to nič spoločné s rakovinou ani nezhubnými nádormi. Preto to bez obáv ukážte svojmu gynekológovi alebo ambulantnému chirurgovi, ten to zvládne ľavou rukou. K druhej otázke: z krvi je možné zistiť len pravdepodobnosť výskytu rakovinových buniek - pozitivita týchto testov môže znamenať aj úplne iné ochorenia -napr. ochorenia pečene a podobne. Preto ide len o orientačné vyšetrenie, ktoré sa kombinuje s ostatnými.

    Martin Petrenko, I. gyn. por. klinika, Brno

    nikoll je offline (nepripojený) nikoll

    nikoll
    na pooperačné zrasty sú nejaké géli alebo vo forme tekutiny aby nevznikali chcem sa opýtať ako sa volajú.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.