Zavrieť

Porady

hodiny v prac zmluve

Dobré ráno, chcem sa opýtať, či môžem mať v prac zmluve uvedený týždenný parcovný čas 40 hodín aj keď sa jedná o zamestnanca, ktorý bude robiť obdenky, čo nie je 40 hodinový pracovný týždeň.
Ďakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    IvetaH Pozri príspevok
    Dobré ráno, chcem sa opýtať, či môžem mať v prac zmluve uvedený týždenný parcovný čas 40 hodín aj keď sa jedná o zamestnanca, ktorý bude robiť obdenky, čo nie je 40 hodinový pracovný týždeň.
    Ďakujem pekne
    Ak sa jedná o nepretržitú prevádzku a ide o tých zamestnancov, o ktorých si v iných príspevkoch písala, že jeho prac. zmena je 12h, tak jeho týždenný prac. úväzok je 37,5 hod./týždeň v zmysle § 85 odst. 5 Zákonníka práce.

    (5) Pracovný čas zamestnanca je najviac 40 hodín týždenne. Zamestnanec, ktorý má pracovný čas rozvrhnutý tak, že pravidelne vykonáva prácu striedavo v oboch zmenách v dvojzmennej prevádzke, má pracovný čas najviac 38 a 3/4 hodiny týždenne a vo všetkých zmenách v trojzmennej prevádzke alebo v nepretržitej prevádzke má pracovný čas najviac 37 a 1/2 hodiny týždenne.

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Áno, tomuto už vďaka tebe rozumiem. Moc si mi pomohla, ale problémom teraz je, že konateľ si sám vedie personalistiku a ja mám rozpor, že v zmluve má uvedený 40 hodinový týždeň, ale robí vlastne v nepretržitej prevádzke, tak podľa zákona by mal byť 37,5 hodinový. Ja som si všetko nastavila tak, ako si mi napísala v tých minulých príspevkoch, jedine ma teraz trápi, či ho mám presvedčiť, že musí zmluvu upraviť alebo to nechať tak, dôležité je, že zamestnanec robí a je odmeňovaný podľa zákona.
    Ja by som to mala najradšej všetko v súlade. Len on mi povie, že ty si rob ako ti pasuje a ja tiež po svojom. Asi má šablonu na jednu pracovnú zmluvu a tak mu to stačí.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    IvetaH Pozri príspevok
    Áno, tomuto už vďaka tebe rozumiem. Moc si mi pomohla, ale problémom teraz je, že konateľ si sám vedie personalistiku a ja mám rozpor, že v zmluve má uvedený 40 hodinový týždeň, ale robí vlastne v nepretržitej prevádzke, tak podľa zákona by mal byť 37,5 hodinový. Ja som si všetko nastavila tak, ako si mi napísala v tých minulých príspevkoch, jedine ma teraz trápi, či ho mám presvedčiť, že musí zmluvu upraviť alebo to nechať tak, dôležité je, že zamestnanec robí a je odmeňovaný podľa zákona.
    Ja by som to mala najradšej všetko v súlade. Len on mi povie, že ty si rob ako ti pasuje a ja tiež po svojom. Asi má šablonu na jednu pracovnú zmluvu a tak mu to stačí.
    Súhlasím s tebou, je podstatné, aby všetko bolo v zmysle zákona pri prípadnej kontrole. Pokús opäť vysvetliť konateľovi, že v PZ, by mali mať uvedený dohodnutý prac. čas 37,5 hod./týždeň a nie 40 hod./týždeň. Odvolaj sa na ZP, možno to pomôže.

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Ďakujem, niečo teda vymyslím, asi mu urobím nové vzory pracovných zmlúv.
    Peknú nedeľu prajem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.