Zavrieť

Porady

Technické zhodnotenie MV na leasing

Už som síce niečo našla, a pochopila som, že so súhlasom leasingovky môžem odpisovať, ale stále neviem, či do konca leasingu alebo ako iný majetok 4 roky???
Citujem ešte raz:
v OBCHODNOM MAJETKU JE AUTO NA LEASING. Po takmer roku si pán majiteľ zmyslel, že potrebuje naviják, nárazník, ťažné, strešný nosič, sanie a svetlomety, všetko s montážou.
Každá z tých položiek aj s montážou je do 30 000,- ešte Sk takže som uvažovala nad réžiou,ale celková fa bez DPH je 119371,80 Sk, ale keďže sa nedajú použiť bez auta, malo by to byť technické zhodnotenie, ale ako to k leasingovému majetku pripočítať - v rámci softu takú možnosť nemám Rozdelím tú fa na zvyšné mesiace leasingu a budem odpisovať mesačne alebo stačí raz ročne jednu tretinu.....
Naozaj som hľadala stratila som dva dni a aj tak si neviem rady, včera bolo neskoro, dnes ho musím dorobiť a uzavrieť...
VOPRED ĎAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kája. je offline (nepripojený) Kája.

    Kája.
    Technické zhodnotenie ak je vykonané do dátumu zaradenia do majetku sa pripočítava k obstarávacej cene leasingu, ak je vykonané po zaradení odpisuje sa ako iný majetok. T.z., že to zaradíš ako iný majetok a budeš odpisovať 4 roky.

    Krtko je offline (nepripojený) Krtko

    Krtko
    Kája. Pozri príspevok
    Technické zhodnotenie ak je vykonané do dátumu zaradenia do majetku sa pripočítava k obstarávacej cene leasingu, ak je vykonané po zaradení odpisuje sa ako iný majetok. T.z., že to zaradíš ako iný majetok a budeš odpisovať 4 roky.
    Ďakujem ,

    aj v tomto prípade treba súhlas leasingovej spoločnosti?
    Nákup sa uskutočnil niekedy v októbri, neviem či dajú súhlas.

    Kája. je offline (nepripojený) Kája.

    Kája.
    Vždy treba mať súhlas leasingovky, ja som tiež teraz žiadala súhlas spätne za celý rok 2008 a nemajú problém.

    Krtko je offline (nepripojený) Krtko

    Krtko
    Ešte raz veľká vďaka, aj som to tak chcela urobiť, ale vieš tá pečiatka ti niekedy chýba - tá istota, ked tým človek ešte neprešiel

    Technické zhodnotenie MV na leasing

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.