Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane

Zdravím,
chcem sa opýtať, musím vykonať RZD aj pre zamestnancov, ktorí k nám počas roka 2008 nastúpili a predtým bol ich zamestnávateľ platcom dane v ČR, alebo si musia podať klasické daňové priznanie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    zuzana828282 Pozri príspevok
    Zdravím,
    chcem sa opýtať, musím vykonať RZD aj pre zamestnancov, ktorí k nám počas roka 2008 nastúpili a predtým bol ich zamestnávateľ platcom dane v ČR, alebo si musia podať klasické daňové priznanie?
    podajú si DP typ A

    mirrom je offline (nepripojený) mirrom

    mirrom
    ak mal zamestnanec v zdanovacom obdobi prijem aj v zahranici RZP mu zamestnavatel nerobi ale je povinny podat si DP sam v zakonnej lehote

    Geri1 je offline (nepripojený) Geri1

    Geri1
    Dobry den,

    som v RZD novacik a rada by som sa spytala ci mam robit RZD takymto zamestnancom:

    1) obcan Rumunska, u nas zamestnany od 1.8.2008, neviem ake mal prijmy 1-7/2008, na uzemi SR od 8/2008

    2) obcan Srbska, u nas zamestnany od 1.8.2008, neviem ake mal prijmy 1-7/2008, na uzemi SR bol cely rok

    3) obcan SR, u nas zamestnany od 14.6.2008, dolozil mi potvrdenie o prijme za 1-2/2008, ale ostatne obdobia neviem.

    4) obcan SR, u nas zamestnany od 14.7.2008, dolozil mi potvrdenie o prijme do konca 6/2008, nemam zdokladovane prijmy za 1.-13.7.2008.

    Dakujem vopred !

    Ročné zúčtovanie dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.