Zavrieť

Porady

pohladavky-zrusenie zdruz.

Zdruzenie /2 szco-fyz.os.-nepl.DPH-JU/ zrusili k 31.12.2007. Ostali pohladavky, ktore boli evidovane len k knihe pohl. Obidvaja pokracovali v podnikani samostatne a tie pohladavky su evidovane u obidvoch /v pomere 50%-50%/ do dnesneho dna. Je to spravne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    serena je offline (nepripojený) serena

    serena
    Prosim pomoze mi niekto?
    Este tolko, ze tie pohladavky neboli zapisane do PD, len do knihy pohl. a su z r. 2005 a 2006.
    Naposledy upravil serena : 16.03.09 at 12:06

    serena je offline (nepripojený) serena

    serena
    serena Pozri príspevok
    Prosim pomoze mi niekto?
    Este tolko, ze tie pohladavky neboli zapisane do PD, len do knihy pohl. a su z r. 2005 a 2006.
    Kto mi pomoze?

    Kája. je offline (nepripojený) Kája.

    Kája.
    Musíš ísť podľa dohody o zrušení združenia, ak mali dohodnuté, že pohľadávky si rozdelia 50%-50% tak je to v poriadku.

    serena je offline (nepripojený) serena

    serena
    Kája. Pozri príspevok
    Musíš ísť podľa dohody o zrušení združenia, ak mali dohodnuté, že pohľadávky si rozdelia 50%-50% tak je to v poriadku.
    A nevadi, ze som tie pohladavky evidovala len v knihe pohl. a nedala som ich do PROZD v PD?
    Naposledy upravil serena : 16.03.09 at 19:56

    Kája. je offline (nepripojený) Kája.

    Kája.
    serena Pozri príspevok
    A nevadi, ze som tie pohladavky evidovala len v knihe pohl. a nedala som ich do PROZD v PD?
    Nemohla si ich dať do príjmov ovplyvňujúcich základ dane nakoľko oni neukončili podnikanie, oni len ukončili združenie.

    serena je offline (nepripojený) serena

    serena
    Kája. Pozri príspevok
    Nemohla si ich dať do príjmov ovplyvňujúcich základ dane nakoľko oni neukončili podnikanie, oni len ukončili združenie.
    Viaceri mi povedali, ze pohl. treba dat do PROZV v tom roku, ked bola fak. vystavena. Takze som si myslela, ze som urobila velku chybu. Ale podla teba Kaja, nie. Tak sa tesim. Vdaka.
    Kedy, v ktorom roku ich /r.2005,2006/ mozem dat do POZV? Je to jedno?

    serena je offline (nepripojený) serena

    serena
    ego.mc Pozri príspevok
    Do POZD ich dáš v tom roku, keď budú uhradené, alebo odpísané.
    Tie pohladavky uz nikdy neuhradia. Ked ich chcem likvidovat, kde ich mam zapisat? Alebo len jednoducho z tochtorocneho Vykazu MaZ vynecham?

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    serena Pozri príspevok
    Tie pohladavky uz nikdy neuhradia. Ked ich chcem likvidovat, kde ich mam zapisat? Alebo len jednoducho z tochtorocneho Vykazu MaZ vynecham?
    Pri odpísaní pohľadávky postupuješ podľa § 17 ZODP:
    (12) Základ dane daňovníka s príjmami podľa § 6, ktorý účtuje v sústave jednoduchého účtovníctva alebo ktorý vedie evidenciu podľa § 6 ods. 10 alebo ods. 11, sa
    b) zvýši pri vyradení pohľadávky z účtovníctva alebo z evidencie o sumu vo výške odpisu menovitej hodnoty pohľadávky alebo pri pohľadávke nadobudnutej postúpením vo výške jej obstarávacej ceny okrem pohľadávok uvedených v § 19 ods. 2 písm. h) prvom až piatom bode a písm. i),
    Zaúčtuješ ich uzávierkovou operáciou v PD a vo Výkaze ich potom už neuvádzaš.

    serena je offline (nepripojený) serena

    serena
    Takze musim ich dat do PROZD.
    Je to nespravodlive - platit dan z toho, co vlastne nemam.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.