Zavrieť

Porady

zuctovanie dane za predchadzajuci rok

Chcel by som sa opytat co to znamena ked som vo vyplatnej paske nasiel zuctovanie dane za predch. rok - 51,94 EUR ...to som akoze na daniach dlhoval statu?...a nie je to vela ak minuli rok som mal priem. prijem 1350,- v cistom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    slavonix Pozri príspevok
    Chcel by som sa opytat co to znamena ked som vo vyplatnej paske nasiel zuctovanie dane za predch. rok - 51,94 EUR ...to som akoze na daniach dlhoval statu?...a nie je to vela ak minuli rok som mal priem. prijem 1350,- v cistom?
    Pri takom priemere (1350 € mesačne) to nie je vôbec veľa.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    slavonix Pozri príspevok
    boze ja som.... nie 1350 eur, ale 13500 SKK ...prepacte
    predpokladám, že to bol preplatok, že bola vyššia výplata, ako inokedy?

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    slavonix Pozri príspevok
    praveze mi tych 51 eur s tohtomesacnej vyplaty stiahli
    mala by ti dať tvoja mzdová účt. vypočítané ročné zúčt. dane. tam uvidíš, prečo máš nedoplatok.

    slavonix je offline (nepripojený) slavonix

    slavonix
    no...vraj mi ho da az ked poda danove priznanie...ale nebude uz potom neskoro, ak sa niekde stala chyba?...ja totiz nerozumiem, preco to roby tak vela...nebude to mat suvis s tym, ze som min. roku v novembri mneil zamestnanie a s predosleho som dostal odstupne 30 000SK?

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    slavonix Pozri príspevok
    no...vraj mi ho da az ked poda danove priznanie...ale nebude uz potom neskoro, ak sa niekde stala chyba?...ja totiz nerozumiem, preco to roby tak vela...nebude to mat suvis s tym, ze som min. roku v novembri mneil zamestnanie a s predosleho som dostal odstupne 30 000SK?
    Aké daňové priznanie? Veď mzdárka robí RZD a ak ti zrazila nedoplatok z výplaty, tak ho už má urobené a vytlačené. Ja som výsledok dávala zamestnancom spolu z výplatnou páskou, aby si to mohli skontrolovať. Trvaj na tom, že nech ti dá doklad o ročnom zúčtovaní dane.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    slavonix Pozri príspevok
    no...vraj mi ho da az ked poda danove priznanie...ale nebude uz potom neskoro, ak sa niekde stala chyba?...ja totiz nerozumiem, preco to roby tak vela...nebude to mat suvis s tym, ze som min. roku v novembri mneil zamestnanie a s predosleho som dostal odstupne 30 000SK?
    Môže byť aj ten dôvod. Ale aj to, že keď si menila v pribehu mesiaca zamestnanie, tak nezdaniteľná čiastka sa uplatnila v jednom mesiaci 2x (aj u predchádzajúceho, aj u súčasného) Totiž ten nedoplatok 51 EUR je cca toľko ( 8208 * 19%=1559= 51 EUR)

    zuctovanie dane za predchadzajuci rok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.