Zavrieť

Porady

Dohoda a evidencia na úrade práce

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8"><meta name="ProgId" content="Word.Document"><meta name="Generator" content="Microsoft Word 9"><meta name="Originator" content="Microsoft Word 9"><link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/Jaroslav/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <woNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} p.MsoEnvelopeAddress, li.MsoEnvelopeAddress, div.MsoEnvelopeAddress {margin-top:0cm; margin-right:0cm; margin-bottom:0cm; margin-left:144.0pt; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; mso-element:frame; mso-element-frame-width:396.0pt; mso-element-frame-height:99.0pt; mso-element-frame-hspace:7.05pt; mso-element-wrap:auto; mso-element-anchor-horizontal:page; mso-element-left:center; mso-element-top:bottom; mso-height-rule:exactly; font-size:12.0pt; font-family:Arial; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; text-decoration:line-through; text-line-through:double; vertical-align:super;} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style> Pekný deň
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o:p></o:p>
Toho času som evidovaný na úrade práce ako UoZ a popri tom pracujem na dohodu o vykonaní práce. Zamestnávateľ mi v dohode uviedol ako dojednanú odmenu 170 EUR a v bode 5. je uvedené „Dojednáva sa dohoda o splatnosti časti odmeny po vykonaní časti pracovnej úlohy takto: 115 EUR a 55 EUR“
Myslím si, že ak takúto dohodu predložím na úrade práce tak ma v momente vyradia z evidencie pretože pokiaľ viem tak mesačne môžem popri evidencií zarobiť max. 131,65 EUR brutto. Neviem čo je podstatné či skutočný príjem za mesiac, ktorý musím preukázať na úrade, alebo to čo je uvedené v dohode?
Zamestnávateľ mi povedal, že tá dohoda je v poriadku, že kľudne ju môžem predložiť na úrade, no ja si myslím opak.
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o:p></o:p>
Vie mi tu dakto poradiť k uvedenej dohode? Je to tak v poriadku ?
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o:p></o:p>
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    tomas5 Pozri príspevok
    <META content=Word.Document name=ProgId><META content="Microsoft Word 9" name=Generator><META content="Microsoft Word 9" name=Originator><LINK href="file:///C:/DOCUME%7E1/Jaroslav/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml" rel=File-List><STYLE> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} p.MsoEnvelopeAddress, li.MsoEnvelopeAddress, div.MsoEnvelopeAddress {margin-top:0cm; margin-right:0cm; margin-bottom:0cm; margin-left:144.0pt; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; mso-element:frame; mso-element-frame-width:396.0pt; mso-element-frame-height:99.0pt; mso-element-frame-hspace:7.05pt; mso-element-wrap:auto; mso-element-anchor-horizontal:page; mso-element-left:center; mso-element-top:bottom; mso-height-rule:exactly; font-size:12.0pt; font-family:Arial; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; text-decoration:line-through; text-line-through:double; vertical-align:super;} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </STYLE> Pekný deň
    <!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><?xml:namespace prefix = o /><o:p></o:p>
    Toho času som evidovaný na úrade práce ako UoZ a popri tom pracujem na dohodu o vykonaní práce. Zamestnávateľ mi v dohode uviedol ako dojednanú odmenu 170 EUR a v bode 5. je uvedené „Dojednáva sa dohoda o splatnosti časti odmeny po vykonaní časti pracovnej úlohy takto: 115 EUR a 55 EUR“
    Myslím si, že ak takúto dohodu predložím na úrade práce tak ma v momente vyradia z evidencie pretože pokiaľ viem tak mesačne môžem popri evidencií zarobiť max. 131,65 EUR brutto. Neviem čo je podstatné či skutočný príjem za mesiac, ktorý musím preukázať na úrade, alebo to čo je uvedené v dohode?
    Zamestnávateľ mi povedal, že tá dohoda je v poriadku, že kľudne ju môžem predložiť na úrade, no ja si myslím opak.
    <!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o:p></o:p>
    Vie mi tu dakto poradiť k uvedenej dohode? Je to tak v poriadku ?
    <!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o:p></o:p>
    Podstatná je skutočne vyplatená mesačná suma.

    tomas5 je offline (nepripojený) tomas5

    tomas5
    mzdarka renca Pozri príspevok
    Podstatná je skutočne vyplatená mesačná suma.

    Takže nevadí že v dohode je uvedená suma 170 EUR ?

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    tomas5 Pozri príspevok
    Takže nevadí že v dohode je uvedená suma 170 EUR ?
    Myslím, že podstatné budú potvrdenia, ktoré sa budú predkladať mesačne. Bude tam zohľadnená skutočnosť. Ale snáď sa k tomu niekto vyjadrí.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    tomas5 Pozri príspevok
    Takže nevadí že v dohode je uvedená suma 170 EUR ?
    nie, nevadí. Veď ti dohodnutú odmenu za vykonanú prácu vyplatí na 2x.

    tomas5 je offline (nepripojený) tomas5

    tomas5
    mzdarka renca Pozri príspevok
    nie, nevadí. Veď ti dohodnutú odmenu za vykonanú prácu vyplatí na 2x.

    Lenže ja mam dohodu uzavretú do 31.12.2009

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    tomas5 Pozri príspevok
    Lenže ja mam dohodu uzavretú do 31.12.2009
    To je v poriadku, že je zmluva do 31.12.2009. Z toho vyplýva, že úlohu máš vykonať do konca roku a zamestnávateľ ťa môže vyplácať postupne podľa vykonanej práce.

    tomas5 je offline (nepripojený) tomas5

    tomas5
    mzdarka renca Pozri príspevok
    To je v poriadku, že je zmluva do 31.12.2009. Z toho vyplýva, že úlohu máš vykonať do konca roku a zamestnávateľ ťa môže vyplácať postupne podľa vykonanej práce.
    <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8"><meta name="ProgId" content="Word.Document"><meta name="Generator" content="Microsoft Word 9"><meta name="Originator" content="Microsoft Word 9"><link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/Jaroslav/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <woNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} p.MsoEnvelopeAddress, li.MsoEnvelopeAddress, div.MsoEnvelopeAddress {margin-top:0cm; margin-right:0cm; margin-bottom:0cm; margin-left:144.0pt; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; mso-element:frame; mso-element-frame-width:396.0pt; mso-element-frame-height:99.0pt; mso-element-frame-hspace:7.05pt; mso-element-wrap:auto; mso-element-anchor-horizontal:page; mso-element-left:center; mso-element-top:bottom; mso-height-rule:exactly; font-size:12.0pt; font-family:Arial; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; text-decoration:line-through; text-line-through:double; vertical-align:super;} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style> Vďaka za poradenie, pomohli ste. Najskôr ma chceli na ÚP vyradiť kvôli uvedenej sume, ale podstatnejší bol príjem, ktorý zákonnú výšku neprevýšil.

    tomas5 je offline (nepripojený) tomas5

    tomas5
    drobeceva Pozri príspevok
    Myslím, že podstatné budú potvrdenia, ktoré sa budú predkladať mesačne. Bude tam zohľadnená skutočnosť. Ale snáď sa k tomu niekto vyjadrí.

    <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8"><meta name="ProgId" content="Word.Document"><meta name="Generator" content="Microsoft Word 9"><meta name="Originator" content="Microsoft Word 9"><link rel="File-List" href="file:///C:/DOCUME%7E1/Jaroslav/LOCALS%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_filelist.xml"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <woNotOptimizeForBrowser/> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} p.MsoEnvelopeAddress, li.MsoEnvelopeAddress, div.MsoEnvelopeAddress {margin-top:0cm; margin-right:0cm; margin-bottom:0cm; margin-left:144.0pt; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; mso-element:frame; mso-element-frame-width:396.0pt; mso-element-frame-height:99.0pt; mso-element-frame-hspace:7.05pt; mso-element-wrap:auto; mso-element-anchor-horizontal:page; mso-element-left:center; mso-element-top:bottom; mso-height-rule:exactly; font-size:12.0pt; font-family:Arial; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; text-decoration:line-through; text-line-through:double; vertical-align:super;} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style> Vďaka za poradenie, pomohli ste. Najskôr ma chceli na ÚP vyradiť kvôli uvedenej sume, ale podstatnejší bol príjem, ktorý zákonnú výšku neprevýšil.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.