Zavrieť

Porady

Dohoda - student

Dobry den,
Chcem sa spytat ako je to ked idem zamestnat studentov na dohodu chcem aby mali zhruba 3eur netto na hodinu a budu mat 100 hodin mesacne, nemaju iny prijem, budu u mna robit zhruba cely rok. Ake platby do poistovni, resp.DU som povinny odviest? Ako by sa to zmenilo keby neslo o studenta a o osobu, ktora ma TPP v inej firme?
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    ivan999 Pozri príspevok
    Dobry den,
    Chcem sa spytat ako je to ked idem zamestnat studentov na dohodu chcem aby mali zhruba 3eur netto na hodinu a budu mat 100 hodin mesacne, nemaju iny prijem, budu u mna robit zhruba cely rok. Ake platby do poistovni, resp.DU som povinny odviest? Ako by sa to zmenilo keby neslo o studenta a o osobu, ktora ma TPP v inej firme?
    dakujem
    Zo všetkých dohôd odvádzaš do soc. poisťovne úrazové (0,8%) a garančné (0,25%) poistné.

    nemôžu robiť 100 hod. mesačne

    2) Na základe dohody o brigádnickej práci študentov nemožno vykonávať prácu v rozsahu prekračujúcom v priemere polovicu určeného týždenného pracovného času.

    ivan999 je offline (nepripojený) ivan999

    ivan999
    Dakujem takze mesacne to moze byt iba 80 hodin? Dan za studenta platim alebo nemusim platit? Pocul som ze od isteho prijimu sa plati este 14% do poistovne.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    ivan999 Pozri príspevok
    Dakujem takze mesacne to moze byt iba 80 hodin? Dan za studenta platim alebo nemusim platit? Pocul som ze od isteho prijimu sa plati este 14% do poistovne.
    Daň platíš, resp. im ju zrážaš zo mzdy z odmeny, ale poistné len to, čo som vyššie napísala.

    trpazlik je offline (nepripojený) trpazlik

    trpazlik
    Ahoj
    Uz tu citam dost dlho foryum ale stale si nie som isty

    Takze chcel by som zamestnat 3 dievcata (tak aby kazda mala max.20 h)
    Cize do Socialnej p. budem odvadzat úrazové (0,8%) a garančné (0,25%) poistné.

    Dievcatam nebude presahovat plat 3000SK (po novom je to zevraj nieco okolo 8000 ???) takze ak si uplatnia

    V Y H L Á S E N I E
    na zdanenie príjmov fyzických osôb zo závislej
    činnosti podľa § 36 ods. 6

    zákona
    č. 595 ⁄2003 Z. z. o dani z príjmov (ďalej len „zákon")

    Tak by nemali platit ziadnu dan ???

    A este co vsetko musim prihlasit ?
    Seba na Soc. a Dan. urade a dievcata len na Socialnom ???

    PS: ak este nieco potrebujem doplnis mi to prosim ? a ak je nieco zle tak ma opravis prosiiim ?

    Dakujem za skoru odpoved

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    trpazlik Pozri príspevok
    Ahoj
    Uz tu citam dost dlho foryum ale stale si nie som isty

    Takze chcel by som zamestnat 3 dievcata (tak aby kazda mala max.20 h)
    Cize do Socialnej p. budem odvadzat úrazové (0,8%) a garančné (0,25%) poistné.

    Dievcatam nebude presahovat plat 3000SK (po novom je to zevraj nieco okolo 8000 ???) takze ak si uplatnia

    V Y H L Á S E N I E

    na zdanenie príjmov fyzických osôb zo závislej
    činnosti podľa § 36 ods. 6
    zákona č. 595 ⁄2003 Z. z. o dani z príjmov (ďalej len „zákon")

    Tak by nemali platit ziadnu dan ??? Áno, nemali

    A este co vsetko musim prihlasit ?
    Seba na Soc. a Dan. urade a dievcata len na Socialnom ??? Áno

    PS: ak este nieco potrebujem doplnis mi to prosim ? a ak je nieco zle tak ma opravis prosiiim ?

    Dakujem za skoru odpoved

    Odpovede v texte.

    trpazlik je offline (nepripojený) trpazlik

    trpazlik
    Naozaj nic ?
    no konecne mam v tom trosku jasno ) uz len tie dokumenty pozhanat
    Ak by si si nasla chvilku mohol by som ta poprosit o nejake linky na tie dokumenty ?

    PS: a este jedna otazka resp. dve. ak mam trvali prac pomer neplinu mi z toho este nejake dalsie povinnosti ? a druha: ak by som potom cez leto chcel zamestnavat uz len 2 dievcata a jedna by robila cely tyzden musel by som jej zmenit zmluvu na Dohodu o pracovnej cinnosti ? Ak ano aky je medzi tymyto dohodami rozdiel ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.