Zavrieť

Porady

HOT DOG CARTS

Nedavno som sa zaregistroval, registrujem tu kopec vhodnych rad a pod.
Rád by som zacal podnikat v oblasti tzv. street food ( poznate z US filmov, presnejsie z NYC)

Takze k mojim otazkam. Umoznuje vobec svk hygiena podnikat v tomto smere? Polotovar, by som rad original US , cize by som ich musel objednavat od parok, cez bravcove maso a aj BRBQ, je to mozne ? "vozicek" by som objednal od CAN vyrobcu, musel by prejst dodatocnou atestaciou, alebo nieco pod?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    sajsilko Pozri príspevok
    Nedavno som sa zaregistroval, registrujem tu kopec vhodnych rad a pod.
    Rád by som zacal podnikat v oblasti tzv. street food ( poznate z US filmov, presnejsie z NYC)

    Takze k mojim otazkam. Umoznuje vobec svk hygiena podnikat v tomto smere? Polotovar, by som rad original US , cize by som ich musel objednavat od parok, cez bravcove maso a aj BRBQ, je to mozne ? "vozicek" by som objednal od CAN vyrobcu, musel by prejst dodatocnou atestaciou, alebo nieco pod?
    Nechcem ti brať elán, ale prepočítal si si náklady? Máš pocit, že po uhradení dopravných nákladov na tie ingrediencie (párky, mäso, prísady) bude ten hot-dog ešte na Slovensku predajný?

    sajsilko je offline (nepripojený) sajsilko

    sajsilko
    To mas pravdu, uplne mi vypadlo postovne. I ked suroviny su tam neskutocne lacne . Bohuzial, prisady by si viziadali investicie a tam by som investoval.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    sajsilko Pozri príspevok
    To mas pravdu, uplne mi vypadlo postovne. I ked suroviny su tam neskutocne lacne . Bohuzial, prisady by si viziadali investicie a tam by som investoval.
    A prečo to neskúsiť sa domácimi surovinami?

    Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

    Aankaa
    ...hej, a ešte si nezabudni vybrať super frekventované miesto, lebo ináč z toho veľký biznis nevidím. Suroviny sú dosť drahé.
    Odporúčam rezervovať si miesto na dobrom kúpalisku ... a budeš sa presúvať od plota k plotu... To bol len príklad z Bešeňovej. :-)

    sajsilko je offline (nepripojený) sajsilko

    sajsilko
    Ano, ano to mi je jasne, ze frekventovane miesto je zaklad uspechu. Ano uvazujem aj o kupalisku aj o inych moznostiach. K surovinam, preco nie domace? Pretoze z domacih nedostanes tu pravu chut, napr. kupis u nas sladku sumku ?myslim, ze nie ...

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    sajsilko Pozri príspevok
    Ano, ano to mi je jasne, ze frekventovane miesto je zaklad uspechu. Ano uvazujem aj o kupalisku aj o inych moznostiach. K surovinam, preco nie domace? Pretoze z domacih nedostanes tu pravu chut, napr. kupis u nas sladku sumku ?myslim, ze nie ...
    Neviem, či by sladká šunka mala u nás úspech.

    sajsilko je offline (nepripojený) sajsilko

    sajsilko
    to nie je len o sunke. Su to v podstate ranajky sunka, je len jedna cast... Lumberjack Slam... Tradicne US ranajky, normalne vajicka, alebo miesane, dve slaninky, hash brown... to vsetko mas na jednom tanierku k tomu dostanes dalsi na ktorom mas sladku sunke, s lekvarom 4 toasty a potom este ako dezert mas pancakes... Clovek v blizkom okolo chce otovrit nieco podobne v BA, pretoze v tzv small city, by to nemlo zmysel...

    Ale k mojmu problemu. Vie mi niekto poradit, co mi treba okrem zivnosti, ci mi staci HACCP vypracovat pre fast food, alebo to musi byt nieco specialne ?

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    sajsilko Pozri príspevok
    to nie je len o sunke. Su to v podstate ranajky sunka, je len jedna cast... Lumberjack Slam... Tradicne US ranajky, normalne vajicka, alebo miesane, dve slaninky, hash brown... to vsetko mas na jednom tanierku k tomu dostanes dalsi na ktorom mas sladku sunke, s lekvarom 4 toasty a potom este ako dezert mas pancakes... Clovek v blizkom okolo chce otovrit nieco podobne v BA, pretoze v tzv small city, by to nemlo zmysel...

    Ale k mojmu problemu. Vie mi niekto poradit, co mi treba okrem zivnosti, ci mi staci HACCP vypracovat pre fast food, alebo to musi byt nieco specialne ?
    Myslím, že to bude rovnaké, ako v prípade ambulantného predaja, napr. na Vianočných trhoch - rovnaké podmienky. Akurát, že ty to budeš robiť celoročne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.