Zavrieť

Porady

Naklady PHM v Alfe

Dobry vecer, nerada obtazujem ale prezrela som si snad vsetky temy, ktore by mohli suvisiet s mojou otazkou, no nedopatrala som sa . Potrebovala by som poradit ohladne PHM na auto, ktore si SZCO dala do podnikania: Uctuje v SW Alfa, vyplna evidenciu jazd, ma zaplatenu dan za MV, mimo program eviduje bloky za nakup PHM. Co s tym dalej? Ako to dostat do nakladov, kam a co zapisat, aby sa to zobrazilo v DP programu Alfa? Prirucku k programu mi SZCO slubuje uz dva tyzdne a zatial ostalo len pri sluboch... Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Príroda je offline (nepripojený) Príroda

    Príroda
    Zdravím. Ja robím knihu jázd ručne mimo alfy. Bloky účtujem do peňažného denníka ako VPD. Príručku Ti môžem poradiť- v programe cez help-pomoc sa Ti otvorí elektronická forma príručky vľavo a klikneš si, čo potrebuješ. Myslím,že je to to isté ako vo vytlačenej. Pekný večer! Elena

    Príroda je offline (nepripojený) Príroda

    Príroda
    Zdravím! Zmenilo sa teraz niečo pri účtovaní PHM- ide mi o os. auto v majetku SZČO, platcu DPH. Môže si dať do výdaja celý základ aj celé DPH? Vďaka.E

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.