Zavrieť

Porady

kurzová strata

dobry vecer, mohli ste mi vysvetlit a poradit kedy - stale tomu dost dobre nerozumiem - vznika kurzova strata a kurzovy zisk. dakujem vopred.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ipomoni je offline (nepripojený) ipomoni

    ipomoni
    Prosim este raz mohli by ste mi poradit, neviem to preto sa pytam. verim ze sa niekto najde. dakujem pekne.

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    FAKTÚRU zaeviduješ do knihy záväzkov s príslušným kurzom, ale Keď ju budeš uhrádzať napr. o týždeň alebo neskôr, tak kurz banky už bude iný. Ak zaplatíš viac ako máš v záväzkoch faktúru zaevidovanú tak máš kurzovú stratu, ak bude kurz nižší ako máš zaevid. faktúru tak máš kurz.zisk.
    Pozn.: do peňažného denníka účtujeme skutočnú sumu úhrady t.j. ako bude uvedené vo výpise z účtu (príp. v hotovosti/

    ipomoni je offline (nepripojený) ipomoni

    ipomoni
    dakujem krasne, mne ide o nasledujuce, bola prijata v hotovosti uhrada fa, v ten isty den zauctovana do PD kurzom NBS a teraz neviem a tomu nerozumiem ci este k 31.12. 2008 je potrebne urobit "nejake" kurzove vyrovnanie - mozno zisk alebo stratu a tieto zauctovat ako posledne polozky. mohla by si mi este toto poradit. dakujem moc.

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    ipomoni Pozri príspevok
    dakujem krasne, mne ide o nasledujuce, bola prijata v hotovosti uhrada fa, v ten isty den zauctovana do PD kurzom NBS a teraz neviem a tomu nerozumiem ci este k 31.12. 2008 je potrebne urobit "nejake" kurzove vyrovnanie - mozno zisk alebo stratu a tieto zauctovat ako posledne polozky. mohla by si mi este toto poradit. dakujem moc.
    Nie, na konci roka už neúčtuješ o kurzovych rozdieloch.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    KvetkaK Pozri príspevok
    Nie, na konci roka už neúčtuješ o kurzovych rozdieloch.
    súhlasím, len doplním aby vedel aj prečo: lebo pohľadávka je 31.12.2008 vysporiadaná.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.