Zavrieť

Porady

Darovaný tovar

Dobrý večer. Prosím Vás potrebovala by som nutne poradiť. Predávam tovar cez internet a k niektorým nákupom som pribalila nejaké drobnosti zadarmo. Ide o to, že na základe akého dokladu mám spraviť výdajku, keď na faktúre samozrejme tento tovar nefiguruje(na základe tej istej faktúry?)? Alebo to mám aj nejako zaúčtovať ako VNZD?Predpokladám, že to všetko bude v obstrávacej cene? A takisto som spravila väčší balík tovaru ako sponzorské na jednej akcii. Ale nemáme o tom ani zmluvu ani nič, len som to tam proste doniesla a uviedli ma ako sponzora. Tak to mám ako zaúčtovať alebo teda ako postupovať? Prosím Vás nutne o radu. Kvôli tomuto si nemôžem účto uzavrieť, už neviem. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    - darovaný tovar, výdaj zo skladu, mínus VNZD.
    - sponzorský dar: detto

    Škoda, že ste nevyfakturovali k danému tovaru nejaký ten halier, bolo by to súčasťou VOZD, výdajka so skladu-skladová cena a v tomto prípade sa prihliada i na stratu z predaja,

    MichaelaMA je offline (nepripojený) MichaelaMA

    mamicka na RD :) MichaelaMA
    Ďakujem za pomoc. Ešte pre istotu či tomu dobre rozumiem. Darovaný tovar mám zaúčtovať v pokladni ako VPD(alebo ID?) - VNZD(a čo to mínus?) a na základe toho urobiť výdajku zo skladu. Znamená to, že vo výdajke kolonku faktúra nechám prázdne? Pri sponzorskom to isté. A čo myslíte tou stratou z predaja? Ako sa na ňu prihliada-čo to znamená? Prepáčte, asi som nechápavá, ale asi treba na mňa trochu laickejšie. Ďakujem.
    PS: A v tomto roku je lepšie ak si nahodím 0,01 Eur napr. na darovaný tovar a potom nemám pri výdajkách problém, že? Ešte raz ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.