Zavrieť

Porady

Príkazná zmluva opäť

Ak bola príkazná zmluva na obdobie od 1.12.-31.12.2008, tak si uplatnuje nezdanitelnu cast 5 x 5390 sk ? tj 26950 sk?

Ak mám viac príkazných zmlúv, ten príjem oslobodený od dane, sa ráta za každú zvlášť, alebo za všetky spolu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mirhu Pozri príspevok
    Ak bola príkazná zmluva na obdobie od 1.12.-31.12.2008, tak si uplatnuje nezdanitelnu cast 5 x 5390 sk ? tj 26950 sk?

    Ak mám viac príkazných zmlúv, ten príjem oslobodený od dane, sa ráta za každú zvlášť, alebo za všetky spolu?
    Iba raz.

    mirhu je offline (nepripojený) mirhu

    Mirka mirhu
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Iba raz.
    Aká je správna suma 5 násobku životného minima pre rok 2008 ? mám dve hodnoty:25.650,- Sk.(5x 5130 sk)
    alebo 26950,- Sk ( 5x 5390 sk-platné od 1.7.2008)

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    5x 5130 = 25 650 Sk

    Zivotne minimum platné k 1. januáru príslušného zdaňovacieho obdobia.

    mirhu je offline (nepripojený) mirhu

    Mirka mirhu
    Lianka Pozri príspevok
    5x 5130 = 25 650 Sk

    Zivotne minimum platné k 1. januáru príslušného zdaňovacieho obdobia.
    vďaka

    nikula je offline (nepripojený) nikula

    nikula
    Na aké druhy činnosti sa môže vystaviť príkazná zmluva? Súkromná osoba vykonávajúca činnosť iba občasne (zastupovanie, väčšia zákazka) môže tiež na základe PZ???

    Môže na príkaznú zmluvu zásobovať vlastným autom (SZČO nemá vlastné auto a tak súkromnú osobu mu zabezpečí dovoz tovaru na predajňu)?
    Naposledy upravil nikula : 19.03.09 at 11:44

    1marta3 je offline (nepripojený) 1marta3

    1marta3
    prosím Vás pochopila som správne : ak je niekto počas celého roku riadnym zamestnancom a okrem toho vykonával ešte nejakú činnosť na základe príkaznej zmluvy z ktorej nemal príjem vyšší ako 5 násobok životného minima nemusí si tento príjem započítavať pri ročnom zúčtovaní dane ?

    nikula je offline (nepripojený) nikula

    nikula
    PROSÍM
    Nevie mi nikto poradiť, kladiem túto otázku už skoro týždeň a zatiaľ som nedostala žiadnu odpoveď.
    Čo sa môže vykonávať na príkaznú zmluvu? Pozri aj vyššie položenú otázku a aj tému DP a Výpomoc v obchode!!! Nechcem poradiť zle klientovi.

    Ďakujem veľmi pekne za odpovede.
    Naposledy upravil nikula : 20.03.09 at 08:03

    nikula je offline (nepripojený) nikula

    nikula
    nikula Pozri príspevok
    Na aké druhy činnosti sa môže vystaviť príkazná zmluva? Súkromná osoba vykonávajúca činnosť iba občasne (zastupovanie, väčšia zákazka) môže tiež na základe PZ???

    Môže na príkaznú zmluvu zásobovať vlastným autom (SZČO nemá vlastné auto a tak súkromná osoba mu zabezpečí dovoz tovaru na predajňu)?
    Ako inak si môže dať do nákladov tie peniaze, akou zmluvou?
    Naposledy upravil nikula : 23.03.09 at 05:18

    Príkazná zmluva opäť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.